27.2.2015

Psí pásy do auta: Bezpečnost každopádně na prvním místě

Psí pásy do auta: Bezpečnost každopádně na prvním místě

Neposedí chvilku na místě nebo je naopak při cestě autem naprosto klidný? Pás do auta potřebují všichni pejsci!

 pasy.jpgPro každodenní i sváteční vyjížďky

Speciální bezpečnostní psí pás je naprosto nezbytná pomůcka pro každého zodpovědného chovatele, který s pejskem, ať už pravidelně, nebo příležitostně, cestuje automobilem. Kromě toho, že vám při setkání s policejní hlídkou s nezajištěným mazlíčkem na sedačce hrozí pokuta, nepřipoutání může mít fatální následky a nemusí dojít přímo k dopravní nehodě.

Sami byste zapnutí pásu do auta nesedli, tak proč riziku zranění při střetu s jiným autem vystavovat svého mazlíčka? Zvíře na palubě bývá dokonce v mnoha případech označováno i jako příčina nehody.

Co se stane při nárazu

Při nárazovém testu, který prováděl německý autoklub ADAC, dopadla figurína 22kilového psa v rychlosti 50 km/hod na opěradlo řidičovy sedačky pětadvacetinásobkem své hmotnosti. Život psa by byl v takovém případě okamžitě ukončen a i páníček by měl obrovské problémy vyrovnat se se zásahem břemene o ekvivalentní hmotnosti 500 kg.

Ideálním řešením, jak zajistit v autě bezpečnost sobě i svému pejskovi, je bezpečnostní postroj. Ten pejska chrání i před pádem nebo nárazem v okamžiku náhlého manévru, jako je brzdění nebo ostrá změna směru jízdu.

pasy2.jpg

Jezděte pozorně a dbejte zvýšené opatrnosti i na krátkých vzdálenostech.

S láskou

WE LOVE DOGS Hunter

Získejte přehled o novinkách

Psí blog

Další články

Rychlý nákup

×