24.9.2017

Dentální fitness pamlsky QCHEFS

Dentální fitness pamlsky QCHEFS

Ryze přírodní, chutné a s prokázanými účinky při péči o zdravé psí zoubky a dásně. A co je nejlepší, hypoalergenní, bez lepku, ochucovadel a konzervantů. Zdravé pro všechny pejsky bez rozdílů.

Prémiové suroviny s prokázaným efektem05D080090.jpg

Mladá německá mikrobioložka, zapálenná hobby kuchařka a chovatelka psů Anke Domaske spojila znalosti své profese se svým koníčkem a vytvořila něco úžasného. Psí pamlsky, které přírodní cestou aktivně pečují o zdraví v psí tlamě, držtičce neboli mordě, a co je báječné, jsou hypoalergenní :-)

Při své práci totiž pracovala s výsledky studií lékařských fakult univerzit ve Freiburgu (Oeschger, 2005) a Bernu (Neuhaus & Lussi, 2009) a zejména E.C. Reynoldse, profesora fakulty zubního lékařství na University of Melbourne, které prokázaly, že:

  • mléčné bílkoviny mají výrazný antibakteriální účinek (inhibicí aminokyselin ve slinách snižují schopnost tvorby buněčných stěn bakterií o 80 %). Bakterie jsou původci tvorby plaku, zápachu z tlamy a odvápňování zubní skloviny.
  • mléčné bílkoviny aktivované slinami mají vysokou přilnavost k hydroxyapatitu (základní složka skloviny) a zabraňují usazování plaku na povrchu zoubku
  • kasein (obsažený ve všech mléčných výrobcích) vytváří na povrchu zubu prostředí, které váže vápník a fosfor, a tak sklovinu aktivně remineralizuje, tedy opravuje místa  již poškozená kyselinou, kterou bakterie produkují

surovina.jpg
Základem všech pamlsků QCHEFS, tak se jmenuje firma, kterou Anke založila, je proto čerstvý tvaroh (jediný zdroj bílkovin), který zpracováním při nízkých teplotách a mísením se superpotravinami, jako je pohanka, karob nebo rýže (podle receptury), bioglycerin z kokosového oleje a panenský řepkový olej získává specifickou strukturu a chuť. Výsledkem je ryze přírodní pamlsek. Žádná laktóza, lepek, přidaný cukr, potenciální alergeny; bez ochucovadel a konzervantů. Díky šetrnému zpracování si pamlsky uchovávají přirozený obsah vitaminů řady B a jsou bohaté na hořčík, zinek a železo.

Odměna a zábava ze zdravého žvýkání

snackies.jpgMěkké varianty pamlsků QCHEFS s pohankou (Sizzles, Puffies) jsou určeny starším pejskům, štěňatům a jedincům s citlivými zuby nebo problémy s dásněmi. Jejich pružná struktura motivuje k výraznému žvýkání a ožižlávání dobrůtky pro prodloužení kontaktu se zuby. Psi je milují i jako vysoce chutnou odměnu nebo tréninkový motivační pamlsek. Karob jim totiž dodává lehce nasládlou chuť a navíc harmonizuje trávení. 

Tvrdší a puffované varianty (Hard Cheese, Power Cracker Hard , Cheesies) dokonale nahrazují žvýkací hračky a kostičky. Hard Cheese a Cheesies mají ve složení místo pohanky rýži a jsou proto extra bohaté na bílkoviny (39,1 %). Jejich ohlodáváním stráví spokojení psi spoustu času a blahodárné účinky tvarohových dobrůtek posílí mechanickým obrušováním již usazeného plaku. Radost udělají velkým i  malým psům, a to i těm, kteří mají díky dlouhému měkkému patru se žvýkáním problémy (mopsové, buldočci, pekinézové).

hard_cheese.jpgMy, jejichž pejsci trpí alergiemi a citlivým zažíváním, získáváme v pamlscích QCHEFS spojence v péči o kondici a zdraví (nejen dentální) svých čtyřnohých kamarádů, oceníme jejich voňavější dech a zejména radost z chutné odměny, která pejska dokáže aktivně zabavit na delší dobu.

S láskou

Váš  WE LOVE DOGS HUNTER

 

 

Získejte přehled o novinkách

Psí blog

Další články

Rychlý nákup

×