22.12.2018

Recenze: svíticí obojek Yukon

Recenze: svíticí obojek Yukon

Na zvířecích eshopech dneska seženete spoustu svítících obojků pro psy. Jsou však mezi nimi velké rozdíly a je třeba si pečlivě vybrat ten správný. Sama jsem jich už pár zkusila.

Teď jsem měla možnost otestovat novinku od značky Hunter – Svítící široký LED obojek Yukon Extra.

jasperblik1.jpgK čemu je svítící obojek nutný?

V podzimních a zimních měsících je větší část dne tma a v ní jsme také nuceni naše psí miláčky venčit. Nejenom v menším parku za barákem, ale především na poli, v lese, kde většinou ohaře venčíme, je potřeba mít svého psa pod kontrolou a pokud není nijak světelně označený, je to problém. Často se setkávám při venčení na louce s neosvětlenými psy i páníčky – je pak složité předejít případným konfliktům mezi psy.

Na co se zaměřit při výběru?

  • nabíjení
  • doba svícení
  • vzdálenost viditelnosti


Obojky, které jsou na baterie, vyhoďte do koše. Akorát budete pořád dokupovat baterie a zrovna ekologické to taky není. Nejlepší variantou je dobíjení přes USB kabel.

Delší doba svícení je docela podstatná, zvlášť u ohařů, kterým opravdu nestačí vycházka na 5 min kolem bloku. A zase nechci po 1 dni a 2 hodinách procházky obojek znovu nabíjet. Je tedy třeba vybrat takový, který vydrží.

A vzdálenost - co vám budu povídat o akčním radiu ohařů, že? Je třeba je vidět klidně i na 200 m.

Doplnila bych ještě pár výhod navíc, které jsou fajn – možnost zastřižení obojku na velikost obvodu krku psa nebo voděodolnost do deště, případně větší šířka obojku pro psy, co mají delší chlupy.

Jak u mě dopadl testovací obojek Yukon Extra od Hunter?

Svítící obojek Yukon Extra od Hunter splnil má očekávání. Dá se nabíjet přes USB, viditelný je až na 300 m. Výrobce uvádí dobu svícení na režimu blikání 2-5 hod. Blikání mi přijde trochu diskotéka (lze na něm nastavit pomalé blikání, rychlé blikání a trvalé svícení), takže volím vždy režim trvalého svícení. Při dvou hodinových vycházkách denně ve tmě mi vydržel perfektně svítít až týden. Doplním, že je široký 2,5 cm, takže je vidět i u dlouhosrstých psů, je voděodolný a dá se zastřihnout na velikost obvodu krku psa. Co mě nadchlo, je rychlé zapnutí – jeden konec se zasune do druhého. Většina jiných obojků má takový prťavý zatlačený tlačítko, takže máte kolikrát problém obojek rozepnout. Obojek jsem dokonce začala používat i za světla, protože jeho neonová barva je lépe viditelná než jiné obojky. Škoda jen, že ho nemají ve více barvičkách, tak třeba v budoucnu?

Pokud byste ho také rádi vyzkoušeli, zakoupit ho můžete ve všech prodejnách Hunter nebo na jejich eshopu ZDE

Iva Wohlmutová & Jasper

jasperblik3.jpg

Získejte přehled o novinkách

Psí blog

Další články

Rychlý nákup

×