25.8.2020

Rozmarné léto se psem aneb Kam s chlupáčem k vodě?

Rozmarné léto se psem aneb Kam s chlupáčem k vodě?

Léto na sebe nechalo čekat, ale je tady! Konečně můžeme skočit do plavek, nasadit sluneční brýle, vzít deku a vyrazit někam k vodě. Pejsky bereme samozřejmě s sebou! Ale kam? Sepsali jsme pro vás místa, kde si vodní hrátky užijete společně.

Při horkých letních dnech dávejte pozor, aby se váš pejsek nepřehřál. Pravidla, jak ho bezpečně a příjemně zchladit v horkém počasí jsme sepsali v článku zde.

Hostivařská přehrada

9_1_pristav.pngHostivařská přehrada je rájem pro pejskaře. Přestože se nachází nedaleko městské zástavby, nepoznali byste, že jste v Praze. Najdete zde koupaliště kam zvířata nesmí. Mimo něj je ale dostatek prostoru, kde se pejsek může vykoupat a vy klidně s ním. Udělejte si procházku až k dřevěnému molu, odkud je krásný výhled na celou přehradu.

Dostanete se sem autobusem např. na zastávku Newtonova nebo autem, zaparkovat se dá pohodlně v okolí.

Vyžlovka

Nedaleko Prahy u obce Vyžlovka se nachází rybník s koupalištěm. Tam je opět pejskům vstup zakázán, vzít ho ale můžete mimo prostor koupaliště ze strany k lesu. Psíci se tam mohou zchladit a pak odpočívat ve stínu pod stromy. Nezapomeňte jim s sebou sbalit plovoucí hračky, se kterými si ve vodě užijí ještě víc zábavy.

Parkování je před vstupem do areálu zdarma a pokud nechcete brát auto, dostanete se sem pravidelnými příměstskými linkami PID ze stanice Praha-Háje č. 381, 382 a 387

Lom Homolák

9_2_u_vody.pngMísto se skvělou atmosférou (pokud není zrovna přeplněno lidmi) a průzračnou vodou se nachází u obce Vinařice v okrese Beroun. Dostanete se sem autem, poté se vydejte po zelené turistické značce. Z důvodu nízké hladiny jezírka je přístup do vody obtížnější, takže na pejska dávejte pozor. Výlet sem zavání dobrodružstvím, ale pokud jste přehlceni klasickými plážemi a koupališti, lom vás jistě okouzlí.

Jez Hýskov

Berounku milují nejen vodáci, ale i pejsci. Jez Hýskov je v létě často vyhledávaným místem pro koupání. A to je znát zejména o prázdninách. Své místo pro relax a opalování si zde ale vždy najdete a když vám vyhládne můžete se občerstvit v místním kiosku.

Autem se dá zaparkovat v blízkosti pláže.

Vodní nádrž Pastviny

A abychom se nedrželi jen v okolí Prahy, zeptali jsme se pejskařů na jejich oblíbené koupací lokality mimo ni. Příjemné koupaní pro vás i pro pejska naleznete v jednom z nejkrásnějších míst Orlických hor. Ve vodní nádrži Pastviny je i v době dlouhotrvajících veder voda čistá a kvalitní. Jenom pozor! Kamenitý přístup do vody prudce klesá, a tak je přehrada vhodná především pro plavce. A pokud máte pejska neplavce můžete mu pořídit záchranou vestu, která mu zaručí bezpečnost při vašich společných vodních aktivitách.

Své auto pohodlně zaparkujete na neplaceném parkovišti.

Další tipy na koupání s pejskem:

  • Stráž pod Ralskem
  • Vodní nádrž Slapy - Měřín
  • Pískovna Náklo
  • Vodní nádrž Nové Mlýny

A teď jste na řadě se svými tipy vy. Dejte nám vědět, kam se jezdíte koupat se svým pejskem a my váš tip zařadíme do seznamu.

Přejeme krásné léto!

Získejte přehled o novinkách

Psí blog

Další články

Rychlý nákup

×