4 VĚCI, KTERÉ KOČKY DĚLAJÍ, ALE VY NECHÁPETE PROČ

Porozumět kočičímu jazyku je pořádná věda. Ale nezapomeňte: nemusíte všechno chápat pro to, abyste si ji zamilovali.

NOČNÍ BLÁZINEC

Občas se stane, že během poklidného spánku uslyšíte ve vedlejším (v lepším případě), nebo dokonce u sebe (v horším případě) v pokoji šílený šrumec. Proč se kočka z ničeho nic rozhodne, že začne lítat po bytě? Je to kvůli odlišnému dennímu cyklu. Kočka bere den jako čas pro polehávání a v noci se v ní probudí lovec. Když celý den prospí, je dobře odpočatá a v momentě, kdy se sejde celá rodina konečně doma, pořádně ji to povzbudí.

KRABICE A KRABIČKY

Má vlastní pelíšek, obří škrabadlo s odpočívadlem a může ležet na gauči kdykoliv se jí zachce, ale i přesto je naprosto unešená z krabice od bot, kterou jste právě přinesli domů. Kočky se v malých prostorách cítí bezpečně. Je to instinkt. Krabice je pro ni skrýš, kde je chráněná a odkud má přehled o případné hrozbě.

ŤUKNUTÍ HLAVIČKOU

Vůbec nejroztomilejší gesto, kterým vám kočka vyjadřuje svoji náklonnost a důvěru. Někteří tvrdí, že otíráním se o nohy si vás kočka značkuje, ale ani to není špatné znamení. Pro kočku jste tím pádem důležitý člověk.

POSEZENÍ NA KLÁVESNICI

Člověk by si řekl, že když kočka polehává na klávesnici notebooku, je to proto, že vyhledává teplá místa. Pravý důvod je ale daleko milejší. Kočka jednoduše vyhledává místa, kde jste vy, a chce být středobodem vaší pozornosti.

Milujte všechny nepochopitelné kočičí úlety a užívejte si společné dovádění.

S láskou,

Váš HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.