5 PRAVIDEL JAK TRÉNOVAT PSA

Správným výcvikem docílíte toho, že pro vás pejsek bude milým společníkem, kterému můžete věřit a že vás bude doprovázet na vašich cestách životem s radostí. Přinášíme vám základní pravidla, kterých se při tréninku držet.

Pravidlo č. 1: Začněte ihned

Pokud máte tu možnost, že můžete pejska vychovávat už od útlého štěněcího věku, neotálejte a od 2 měsíců začněte s návykem na jméno, na chození na vodítku, na domácího prostředí, kde se může cítit v bezpečí, ale kde je potřeba dodržovat pořádek, i na pouliční hluk (štěkot, bouchání, cizí lidé).

Pravidlo č. 2: Pokročilé povely

Ve třetím měsíci věku už začněte i s povely jako „Nesmíš!“, „Fuj!“ a „Sedni!“. Základní povely v dalším měsíci doplňte o aport, povel „Zůstaň!“ a chůzi u nohy. Nejdřív s vodítkem a od pěti měsíců už i bez vodítka. Pokračovat můžete s vyhledáváním předmětů a návykem na vodu.

Pravidlo č. 3: Odměny

Během prvního půl roku života štěněte máte čas naučit jej základní povely, které si bude pamatovat po celý život. Mějte trpělivost a za každý splněný úkol psa náležitě pochvalte. Skvělou odměnou pro pejska je i pamlsek. V této fázi jenom dejte pozor, abyste pejska nepřekrmili.

Pravidlo č. 4: Čas na hraní

Netrénujte od rána do večera. Nechte pejskovi i chvíle, kdy může jen tak bláznit a dovádět. To je na štěněcím věku přeci vůbec to nejlepší.

Pravidlo č. 5:

Vždy pamatujte, že pes je živá bytost, která má základní biologické potřeby jako je žízeň, hlad, zima nebo horko, proto buďte velmi trpěliví a spíše odměňujte, než trestejte. A pokud udělá pes něco špatně, nejdříve hledejte chybu u sebe.

Pro svého psa jste vůdcem smečky, proto byste měl být ten, ke kterému vzhlíží a kterého respektuje, ne ten, kterého se bojí. Mějte své pejsky rádi a dávejte jim to často najevo. Jaký pán, takový pes.

S láskou

Váš HUNTER 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.