5 VĚCÍ, KTERÉ BY VÁM ŘEKL VÁŠ PEJSEK, KDYBY UMĚL MLUVIT

Mluvící psi jsou bohužel pouze v pohádkách a filmech. Kdo ví, možná se někdy dočkáme přístroje, který nám přečte jejich myšlenky anebo se narodí opravdový doktor Dolittle. Do té doby musíme být všímaví a správně číst psí řeč těla. I tak ale tušíme, co by někteří pejsci rádi řekli, kdyby skutečně mohli promluvit.

TO, ŽE JSEM STARÝ, NEZNAMENÁ, ŽE S TEBOU UŽ NEPOTŘEBUJI BÝT

I když váš pes ve stáří častěji odpočívá, stále chce vaši pozornost. Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíte. Tak přesně tento mýtus ignorujte. Starší psi potřebují stejně lásky a pozornosti jako ti mladší. Cvičení s nimi nebude už to, co za mlada, ale nějaký ten nový trik naučíte i psího seniora.

BĚHÁNÍ PO ZAHRADĚ MI NENAHRADÍ PROCHÁZKU

Procházka by měla být součástí každodenní péče o psa. Nezanedbávejte ji jen proto, že máte oplocený dvůr nebo zahradu. Váš pes potřebuje pravidelnou mentální stimulaci objevováním nových míst a vůní.

OBJÍMÁNÍ NENÍ MÁ OBLÍBENÁ AKTIVITA

Věřte tomu nebo ne, většina psů ve skutečnosti projevuje úzkost, když je někdo objímá. Cítí se tak v pasti. Pokud přimhouří oči nebo sklopí uši, je pravděpodobné, že se jim ve vašem objetí nelíbí.

KDYŽ VRTÍM OCÁSKEM, NE VŽDY TO ZNAMENÁ, ŽE JSEM VESELÝ

Není vrtění jako vrtění. Psi mohou pohybovat ocáskem na několik způsobů a vždy to znamená něco jiného. Pokud má pejsek ocásek nízko a kroutí s ním ze strany na stranu, je obvykle šťastný. Pokud je vysoko, je pravděpodobně rozrušený. Odborníci říkají, že když ocáskem vrtí primárně doprava, jsou šťastní, zatímco když doleva, naznačují nervozitu.

POTŘEBUJI POHYB!

Přijdete domů a jako první zakopnete o rozkousané boty, uděláte krok a šlápnete do hlíny, která je vysypaná z převrhnutého květináče. Podobné přivítání vám jistě někdy váš pejsek přichystal. A víte, co vám tím chtěl říct? „Mám spoustu energie, kterou potřebuji vybít, a tak jsem se zabavil sám!“

Nikoho samozřejmě nechceme obviňovat z toho, že se pejskovi dostatečně nevěnuje. Občas se stane, že pejsek zdemoluje byt, i když ušel na procházce desítky kilometrů. Spíš tím chceme poukázat na nešťastnou volbu psí rasy, jejíž povaha nekoresponduje s životním stylem páníčka. Takový maďarský ohař je přece na první pohled tak milý a příjemný společník a v okolí ho má tolik lidí, ten bude v bytě určitě spokojený. Opak ale může být pravdou. Pokud si lidé budou vybírat své mazlíčky podle vzhledu a zjistí si jen málo o jejich povaze, budou obě strany s nejvyšší pravděpodobností trpět.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.