6 NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH OTÁZEK PŘED POŘÍZENÍM PEJSKA

Vánoční sentimentální čas svádí k tomu, že můžeme podlehnout neuváženým pohnutkám. Jedním z nich je i spontánní pořízení pejska. Takový pejsek je ale závazkem na 10 – 15 let, proto je potřeba rozhodnutí pečlivě promyslet. Jste na pejska připraveni? Odpovězte si upřímně na těchto 6 otázek.

Proč vůbec chci psa?

Protože máte rádi společnost a rádi se o někoho staráte. Chcete, aby si i vaše děti vytvořily ke zvířatům kladný vztah a víte, že život s mazlíčkem podporuje jejich mentální a hodnotový rozvoj. Rozhodně byste si neměli pořizovat psa, protože se hodí do vaší velké zahrady, protože to štěňátko je hrozně roztomilé nebo protože má dítě narozeniny.

Nevadí mi časová náročnost?

Ráno si musíte přivstat a dojít na procházku, o víkendech a na dovolené ho musíte brát s sebou, rodina musí být schopna se domluvit, kdo půjde se psem večer ven. Nepořizujte si psa v případě, že nevíte konkrétně, jak si své aktivity časově zorganizujete a spoléháte na to, že „on už se někdo najde, kdo s ním dojde.“ Mějte jasno o svých plánech do budoucna a přemýšlejte, zda při jejich naplnění budou platit podmínky pro péči o pejska.

Vím, jak spolu budeme bydlet?

Od plemene psa se bude odvíjet i místo, kde bude pejsek pobývat. Pakliže si pořizujete větší plemeno na zahradu kvůli hlídání, mějte připravenou zateplenou boudu. Menší plemena do bytu by měla být bezproblémová, aby neničila nábytek, nekonfliktní, aby si rozuměla s pejsky v parku, hlasitě neštěkala a nevadila sousedům.

Jsou všichni z rodiny pro?

Celá rodina by z nového člena měla mít radost a souhlasit s tím, že pomůžou s výchovou. V případě, že si pořizujete psa pouze pro sebe, nebude to fungovat a doma budou hádky.

Jaké chci plemeno?

Zapomeňte na módní plemena. Máme za sebou vlny šarpejů, labradorů, maďarských ohařů, buldočků, jack russellů...  Mějte na paměti, že takové trendy ubližují, protože psí maminky dané rasy se stanou obětí množíren, které mají uspokojit potávku. A trpí nejen fenky, ale i jejich potomci, nezřídka nositelé geneticky podmíněných onemocnění a s podlomeným zdravím z nevyhovujících podmínek, v nichž se narodili.

Bydlím v bytě – chci malé plemeno. Nemám tolik času ho cvičit a žiji ve městě – vyberu si nekonfliktní a mírumilovné plemeno. Chci psa k rodině – potřebuje prodělat výcvik, aby neublížil dětem. Chci hlídacího psa – jsem ochoten věnovat výcviku velkou spoustu času, pes mě musí poslouchat na slovo. Charakter některých plemen nemusí být slučitelný s tím vaším a s vaším životním stylem. Zjistěte si o jejich povaze co nejvíce.

Mám na psa peníze?

Veterinární péče může být velmi drahá. Kromě peněz na nákup základní výbavy, kvalitního krmiva, očkování a podobných vydání mějte připraven finanční polštář třeba na nečekanou operaci.

Jste připraveni na nového člena rodiny?

Váš ♥ WE LOVE DOGS HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.