AUGUSTINOVA RECENZE LÉČIVÉHO BAHNA ARAVA

Léto je obdobím, kdy se u pejsků nejčastěji vyskytují větší či menší kožní onemocnění - hotspoty, záněty kožních záhybů nebo meziprstí, drbavost a podobně. Je to dáno vyšším množstvím alergenů a vnějších činitelů, jimž je psí pokožka vystavována.

Pyly, současné působení vlhkosti a tepla, bodavý hmyz a travní parazité, stresové faktory při cestování, mechanické podráždění pískem nebo štěrkem na pláži, vystavení kůže slané vodě, alergie na některou ze složek potravy, to všechno se může odrazit na kondici kůže psa.

Členem týmu WE LOVE DOGS je i pětiletý buldoček Augustín, který, jak je u příslušníků jeho plemene časté, s uvedenými problémy bojuje v jednom kuse.
Chceme se s vámi podělit o jeho zkušenost s přírodními přípravky ARAVA. Právě Augustín byl totiž prvním testujícím, když jsme zvažovali, zda tuto izraelskou bylinnou kosmetiku zařadíme do našeho sortimentu.

Šampony, gel i ubrousky s chlorhexidinem, mast se zinkem i antimykotické přípravky byly u Augustina v permanenci pro péči o jeho tlapky, vrásky na čenichu a pod očima, drápky rozdrbané podpaží i drobné ranky, které si vysloužil svým neodbytným rytířstvím při dvoření fenkám, již od jeho dětství.

Jeho nejčastěji se opakujícím problémem bylo svědivé meziprstí, které si neustále lízal a záněty mezi vráskami pod očima.
Protože jsme v průběhu jeho života vyzkoušeli již opravdu všechno a nebylo co ztratit, rozhodli jsme se nasadit bahno z Mrtvého moře s bylinnými esenciálními oleji od ARAVY. Kromě minerálního bahna, za kterým do Izraele cestují lidé z celého světa, obsahuje oleje z tea tree, heřmánku, řebříčku, šalvěje a dalších bylin.

A výsledky nás opravdu přesvědčily o tom, že mezi klasickou farmakoterapií a nesmyslnými babskými radami z Facebooku opravdu existuje prostor pro léčbu, která je postavena na principech racionálního využití přírodních substancí a bylin s jejich ověřenými účinky.

S očním okolím ošetřeným tmavě šedým bahnem (aplikovali jsme dvakrát denně) sice Augustín připomínal mývala po prohýřené noci, ale už druhý den bylo patrné, že se původně začervenalá a zapařená kůže vysušuje a zceluje. A do pěti dnů byste nepoznali, že by Augustín měl nějaký problém. Aplikace nebyla nepříjemná - díky obsaženým olejům je bahno jemné a lehce roztíratelné jako krém.

Meziprstí jsme natírali také dvakrát denně a, abychom se vyhnuli a) slízání bahna a b) šedým ťápotám na podlaze, převázali jsme tlapku lehkým bavlněným fáčem tak, aby mohla dýchat. Po aplikaci před spaním vydržel obvaz na místě do rána, při denní asi hodinu, podle toho, jakým čertovinám se "pacient" rozhodl věnovat. Do týdne bylo po problému a mlaskavé zvuky a chrochtání, kterými Augustín lízání tlapek provázel, přestaly rušit klid našich večerů.

Jestli i vašeho mazlíčka zlobí drobné kožní problémy, nemůžeme jinak, než vám bahno od Aravy doporučit. Ale pozor: mějte na paměti, že opatrnosti není nikdy nazbyt a pokud se u pejska vyskytují příznaky, s nimiž nemáte zkušenost, je na místě v první řadě konzultace s veterinárním lékařem, který rozhodne o nejvhodnější léčbě.

Váš ♥ WE LOVE DOGS HUNTER & Augustín


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.