CESTUJEME S PEJSKEM PO EVROPSKÉ UNII

Chystáte se vyrazit na výlet za hranice České republiky? Máme pro vás pár tipů, jak se na turistiku se psem dobře připravit.

Doklady a očkování

Cestovat s pejskem po Evropské unii je možné od 1. října 2004, ale pouze s identifikačním dokladem. Tento doklad se označuje jako tzv. pas zvířete v zájmovém chovu a týká se zvířat očkovaných proti vzteklině.

Každé zvíře, které přicestuje na území jiného státu v rámci EU, musí vlastnit tento identifikační průkaz, který umožní kontrolu zdravotního stavu.

Povinností je i označení zvířete mikročipem. Uznáváno je i označení tetováním. Podmínkou je ale dobrá čitelnost a provedení před 3. červencem 2011.

Pokud se chystáte do Velké Británie, Irska, Finska nebo na Maltu, je potřeba mít pejska odčerveného (antiparazitární ošetření proti echinokokovi).

3 věci, které budete k cestování s pejskem potřebovat:

  1. CESTOVNÍ PAS ZVÍŘETE.

  2. IDENTIFIKACE TETOVÁNÍM NEBO MIKROČIPEM.

  3. PLATNÉ OČKOVÁNÍ PROTI VZTEKLINĚ.

Jak je to se štěňaty

Zvířata ve věku mezi 12 – 16 týdny cestovat mohou, ale i v tomto případě je očkování proti vzteklině povinnost. Výjimkou je, že očkování ještě nemusí být platné. Detailní podmínky pro cestování štěňat do členských států EU naleznete na stránkách Evropské komise.

Co když máte pejsků víc

Cestovat můžete maximálně s 5 zvířaty. Pokud nesplňujete podmínky pro uplatnění výjimky (zvířata jsou starší 6 měsíců, cestují na soutěž, výstavu nebo sportovní akci a jsou na tuto akci přihlášena), musíte splnit veterinární požadavky pro obchodní přesuny.

Užitečné odkazy na instituce, na které se můžete obrátit pro zjištění přesných podmínek vstupu do země

  1. ZASTUPITELSKÝ ÚŘAD CIZÍCH ZEMÍ V ČR

  2. ZASTUPITELSKÝ ÚŘAD ČR V ZAHRANIČÍ

  3. STÁTNÍ VETERINÁRNÍ SPRÁVA

UŽIJTE SI POSLEDNÍ LETNÍ DNY A POZNÁVEJTE SVĚT SPOLEČNĚ S VAŠÍM ČTYŘNOHÝM KAMARÁDEM.

S láskou

Váš HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.