CO OBNÁŠÍ ADOPCE PEJSKA Z ÚTULKU?

Přemýšlíte o pořízení pejska z útulku? Chcete mu darovat to nejcennější – domov? Adopci pejska nelze brát na lehkou váhu, proto jsme vám sepsali základní informace, co všechno obnáší.

Pokud se rozhodnete pro jakéhokoliv útulkáče, předem si vše promyslete a proberte s celou rodinou. Pejsky v útulku už v životě někdo zklamal a pro křehkou psí duši není nic horšího než další zklamání.

Který se ke mně hodí?

Před pořízením pejska si promyslete, jaká velikost a povaha psa se hodí k vašemu životnímu stylu, volnému času, financím a podmínkám bydlení. Budete chtít dospělého psa či štěně? Častým mýtem bývá obava, že pokud lidé adoptují dospělého či staršího psa, nepůjdou tyto návyky změnit. Samozřejmě to není pravda, ovšem chce to dostatek trpělivosti a důslednosti.

Jak vybrat útulek?

Pro výběr pejska je vhodný útulek, který vás pustí dovnitř a vy si budete moct prohlédnout všechny svěřence, dané prostředí a navázat první kontakt. Profesionální pracovníci útulku vás popravdě seznámí se všemi dostupnými okolnostmi příchodu i pobytu psa u nich. Známkou profesionality je i dotazování ze strany zaměstnanců útulku na váš život. Nelekejte se, znamená to, že útulku opravdu záleží na správném umístění pejsků a jejich životě. Útulek se tak snaží i vyhodnotit vás jako budoucího páníčka, aby vám doporučil pejska, se kterým budete nejlepší parťáci.

Průběh adopce

Během osobní návštěvy zodpovíte několik otázek, například zda máte zahradu, děti či další zvíře. Na základě rozhovoru by měl správný útulek poznat, který pejsek je pro vás vhodný. Měli byste mít možnost vzít pejska na procházku a poznat ho tak v situacích mimo útulek. Ideální je, pokud jdete do útulku celá rodina, včetně případných psích členů.

Pravidla adopce

Většina útulků v České republice se řídí následujícími pravidly:

  • PEJSKA MŮŽE OSVOJIT OSOBA STARŠÍ 18 LET.

  • MUSÍTE SE PROKÁZAT OBČANSKÝM PRŮKAZEM.

  • ZVÍŘE Z ÚTULKU SI MUSÍ VYZVEDNOUT BUDOUCÍ MAJITEL OSOBNĚ, TEN TAKÉ PODEPÍŠE SMLOUVU O SVĚŘENÍ PEJSKA DO PÉČE.

  • NĚKTERÉ ÚTULKY ZAHRNUJÍ TAKÉ MOŽNOST KONTROLY U NOVÝCH MAJITELŮ ČI POVINNOST VRÁTIT PEJSKA, POKUD SE NAJDE V OCHRANNÉ LHŮTĚ 6 MĚSÍCŮ PŮVODNÍ MAJITEL.

PŘIPRAVTE SI HOTOVOST NA ÚHRADU ADOPČNÍHO POPLATKU, JE TO JEN MALÁ ČÁST NÁKLADŮ NA ÚTULKU NA OČKOVÁNÍ, ODČERVENÍ, KASTRACI A DALŠÍ VÝDAJE ÚTULKU NA PEJSKA. S SEBOU SI NEZAPOMEŇTE VZÍT TAKÉ ROVNOU OBOJEK NEBO POSTROJ A VODÍTKO.

Psí vděčnost není jen fráze, za vaši lásku a péči se pejsci z útulku zvláště odvděčí. A vaše karma se bude třpytit jako nejčistší diamant.

S láskou,

WE LOVE DOGS Hunter


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.