CO PATŘÍ DO PSÍ LÉKÁRNIČKY?

Spousta páníčků si myslí, že vlastnit psí lékárničku je zbytečné. Vždyť ono se to vždy zvládne nějak bez ní. Tento názor ale zastávají pouze do chvíle, než ji opravdu potřebují. Pejsek onemocní, stane se mu úraz, sní něco, co by neměl. Ve spoustě incidentů vám lékárnička ušetří cestu za veterinářem, pokud návštěva není nezbytně nutná. V tomto článku si povíme, jak by takový obsah lékárničky měl vypadat, aby byl opravdu praktický.

PŘÍPRAVKY NA DESINFEKCI

Naprostý základ každé lékárničky je Betadine. Funguje na otevřená poranění, ať už od pokousání nebo škrábnutí, čistí a desinfikuje. Když budete potřebovat propláchnout ránu, rozřeďte ji s vodou tak, aby vypadala jako čaj. Na výplach očí i ran je ideální fyziologický roztok. A do třetice, nedílnou součástí psí lékárničky by měl být i peroxid vodíku. Ten ale není určen jako desinfekce, pejska by v ráně nepříjemně pálil, slouží pro vyvolání zvracení v případě požití nebezpečné látky.

OBVAZOVÝ MATERIÁL

Přilnavý elastický a samolepící obvaz, pomocí kterého snadno obvážete psovi ránu, set polštářkových náplastí, stahovadlo pro zastavení krvácení, náplast, obinadla, to vše vám pomůže při první pomoci pejskovi. Také nezapomeňte na trojcípý šátek pro fixaci tlamy, aby vás pes při ošetření nemohl kousnout.

LÉKY

Léky v lékárničce vám často ušetří cestu na veterinu. Např. pro případ bodnutí hmyzem je dobré mít v zásobě antihistaminika proti alergické reakci. Při průjmech se bude hodit Smecta, často se také doporučuje černé uhlí, to ale zabarvuje trus psa, a proto nelze poznat, jestli se v něm neobjevuje krev.

BOTIČKA

Na první pohled vám to může připadat jako největší zbytečnost, poranění tlapek a polštářků je ale je ale jeden z nejčastějších úrazů. Botička zajistí, že se pejskovi do rány nedostanou nečistoty.

TECHNICKÉ POMŮCKY

V lékárničce by neměla chybět pinzeta pro případ třísky nebo vyndání klíšťat, injekční stříkačka pro výplach rány nebo očí fyziologickým roztokem, jednorázové rukavice, nůžky, spínací špendlíky a také teploměr, který vám podle zvýšené teploty ihned řekne, že je s pejskem něco v nepořádku.

U nás na e-shopu můžete pořídit hned tři druhy lékárniček pro psy - pro první pomoc, na cesty a do přírody. Jsou bohatě vybaveny podle vašich potřeb.

Lékárnička vám usnadní první pomoc, sami ale musíte zodpovědně posoudit, jak vážná je situace a jak jsou poranění nebo nevolnost pejska rozsáhlá. Pokud si nejste jisti, raději vše konzultujte s veterinářem.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.