DOPŘEJTE PEJSKOVI SVOBODU NA STOPOVAČCE

Na tenhle typ vodítka nedáme dopustit! Stopovačka totiž dopřeje našemu chlupatému parťákovi volnost, ale my páníčci můžeme mít klid. Tahle dlouhá šňůra jde totiž snadno přišlápnout a zabránit tak tomu, aby se náš lovec ztratil mezi stromy. A skvěle se hodí třeba při tréninku přivolání nebo při psích sportech.

Stopovací vodítko je obvykle dlouhé od pěti až do patnácti metrů. Na jedné straně má pevně připojenou karabinku, na druhém konci většinou chybí smyčka na ruku. Stopovačku totiž pes tahá za sebou a slouží spíše jako pojistka než klasické vodítko. Jde vlastně o mezistupeň mezi chůzí na vodítku a běhání na volno. Stopovačku ale na rozdíl od běžného vodítka raději připevňujte na kšíry než k obojku. Představte si situaci, že se pejsek tryskem rozběhne za zajícem a vy rychle dupnete na mizející stopovačku. Síla takového trhnutí se lépe rozloží na postroji a pejskovi neublíží.

POMÁHÁ PŘI TRÉNINKU, SPORTECH I „OHLUCHNUTÍ“

Stopovačka je nenahraditelným pomocníkem při tréninku. Pomáhá při procvičování přivolání v nezajištěných prostorách a hodí se každému páníčkovi, jehož pejsek dokáže v určitý moment ohluchnout a tvářit se, že je na procházce zcela sám. Stopovací vodítko využijete také při loveckém výcviku. 

Při procházce použijte stopovačku až ve chvíli, kdy je pejsek klidný a kdy mu nehrozí nebezpečí - například v situaci, kdy se náhle rozhodne změnit směr. Pokud potřebujete mít psa víc pod kontrolou, zacházejte se stopovačkou jako s kterýmkoli jiným vodítkem. Při chůzi by tedy měla být prověšená, neměla by být natažená a přidávat tak do situace stres. Pejska průběžně odměňujte pamlsky, aby se přirozeně naučil vracet se k vám, i když má volnost. 

MATERIÁL JE ZÁSADNÍ

Někteří páníčci si stopovačky vyrábí doma z několika metrů provázku. Výhodou profesionálně zhotovených stopovacích vodítek je však jejich větší pevnost a hlavně materiál, který se nezasekne o větvičky, kameny či kůru stromů. Za svým pejskem tak nemusíte každých pár metrů běhat a vyprošťovat ho z křoví. Hladký materiál jako je polymer či kůže je navíc pro psa při jeho divočejších hrách bezpečnější a lze jednoduše opláchnout, pokud váš čtyřnožec vymete každou rozblátěnou louži. 

Zvolit můžete třeba stopovačku Convenience, která září do daleka a díky tomu máte pejska více pod kontrolou. Nebo elegantní stopovací vodítko Solid Education z černé kůže.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.