JAK BEZPEČNĚ A PŘÍJEMNĚ ZCHLADIT PEJSKA V HORKÉM POČASÍ?

Jak pejskovi zpříjemnit život, když je venku teplo? A co rozhodně nedělat?

OBECNÉ PSÍ MINIMUM V HORKÝCH DNECH:

  • snižte pejskovu aktivitu, zvlášť je-li již starší nebo patří k brachycefalickému plemeni

  • NIKDY jej nenechávejte samotného v autě; i cestování omezte na nezbytné minimum

  • poskytněte pejskovi stinné klidné místo

  • zajistěte jeho neustálý přístup k čerstvé vodě

  • nedovolte uhnanému pejskovi skákat do ledové vody / přehřátého psa neochlazujte pod studenou sprchou, ale chladnými obklady

A co může zvýšit psí pohodu, když už se teplo nedá vydržet?

DOMA:

V první řadě chladicí podložka. Americké podložky GreenPet z našeho eshopu fungují na principu chladivého efektu, vyvolaného změnou gelového skupenství její náplně v kapalinu. Ke změně dochází tlakem mazlíčkova těla na povrch a chladivý efekt přetrvává až tři hodiny. K regeneraci a obnově funkce stačí podložce pauza 15 - 20 minut, případně je možné tento interval zkrátit například uložením do chladničky. Velkou výhodou je, že se podložka nemusí namáčet a nehrozí tedy zapaření srsti nebo šíření bakterií a kvasinek v gelovém jádru.
Pokud se váš pejsek na podložku tváří nedůvěřivě, umístěte mu  ji k misce s vodou a položte na ni třeba tenké staré tričko, to mu pomůže překonat nedůvěru k jejímu syntetickému povrchu. Uvidíte, že brzy pozná, jak skvělá je a bude jeho oblíbeným místem doma i na cestách autem.

Když je venku horko, určitě se rádi dáte zmrzlinu. Jak ale dopřát podobně příjemné chladivé osvěžení i mazlíčkovi a přitom dodržet jeho dietní režim? Přišli na to odborníci a milovníci pejsků z německé společnosti QChef´s. Dokonalá psí zmrzlina má podobu dentálního pamlsku Qchefs, který pejskovi naservírujte přímo z mrazáku. Nejdřív pro něj bude prima ochlazující hračkou a později dobrůtkou, která se navíc postará o kondici jeho zoubků a ústní dutiny.

VENKU:

Procházky i venčení pejskovi zpříjemní náš kabátkový postroj Hilo ze 3D síťoviny. Když jej před procházkou namočíte, usnadní pejskovi přechod do rozpáleného venkovního prostředí a díky prodyšnosti síťoviny a s ní souvisejícímu odpařování vody vytváří krátkodobý ochlazující efekt. Hilo ocení zejména mopsíci, buldočci, grifonci i další členové klubu krátkonosých, ale skvěle sluší všem pejskům bez rozdílu.

Určitě se nevydávejte na delší procházku bez vody a cestovní misky. Dehydratace a přehřátí hrozí pejskům stejně jako lidem (ne-li více). Cestovní miska nemusí být vůbec velká, například naše skládací silikonová miska List je ve složeném stavu silná jen necelé dva centimetry a přitom se do ní vejde až 750 mililitrů. Uložíte ji do každé tašky nebo batohu nebo si ji můžete s pomocí karabiny připnout k opasku.

Řešením dva-v-jednom je láhev s miskou List. A nenechte se zmást velikostí láhve na obrázku - ta je součástí balení víceméně pro demonstraci. Uzávěr s miskou můžete našroubovat na PET láhev se standardním uzávěrem libovolného objemu.

Váš ♥ WE LOVE DOGS HUNTER

Podívejte se taky na video podcastu Smečka, který se tématu věnuje více do hloubky:


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.