JAK O PSA PEČOVAT EKOLOGICKY

Čím dál více lidí má snahu žít šetrně k životnímu prostředí a dělá pomalu, ale jistě krůčky k udržitelnosti. Víme, že si máme nosit svou vlastní lahev na vodu, abychom se vyvarovali plastům, igelitky a igelitové pytlíky nahrazujeme vlastními plátěnými taškami a pojem netoxická domácnost nám není cizí. Už jste se ale někdy zamysleli nad tím, jakou stopu v přírodě zanechává péče o domácí mazlíčky a co lze udělat pro to, aby ji zatěžovala co nejméně? Pojďme si shrnout několik jednoduchých kroků, kterými životnímu prostředí trochu ulevíte.

KRMENÍ

Víte, že granule dnes můžete nakupovat i bezobalově? To znamená, že v některých chovatelských potřebách vám do vlastní nádoby prodají krmivo na váhu. Na první pohled skvělé řešení, pokud ale nemáte informace o tom, jak dlouho byl velký pytel s granulemi otevřen, skladován a jestli nebyl kontaminován, zas tak výhodné to není. Ideální proto je kupovat krmení v co největším možném balení a doma ho uskladnit ve vyhovujících podmínkách. Správným skladováním totiž můžete životnost krmiva znatelně prodloužit.

A co s prázdnými konzervami? Jistě jste se už někde ve vašem okolí setkali s šedými popelnicemi na kovový odpad. Jelikož plechovky lze recyklovat téměř ze sta procent, patří všechny právě sem. Nicméně jejich opětovná výroba není zrovna ekologická, a proto stále platí, čím méně odpadu, tím lépe.

Krok k udržitelnosti můžete udělat i při výběru pamlsků. Nejekologičtější variantou je dobroty pro mazlíčky vyrábět doma ze surovin z bezobalových obchodů. Většina z nás na to ale nemá dostatek času, a tak je zlatou střední cestou kombinace domácích pamlsků a pamlsků od značek, které je vyrábějí z udržitelných zdrojů.

PYTLÍKY NA BOBKY

Věříme, že tento článek čtou zodpovědní páníčci, kteří po svém pejskovi venku vždy uklízí. Proto jistě víte, že existuje více variant sáčků na psí exkrementy. Nejekologičtější jsou volně dostupné papírové sáčky, které najdete u odpadkových košů ve městě. Bohužel, ten, kdo je někdy použil, ví, že je to psí můra všech pejskařů. Manipulace s nimi není snadná, a tak z praktických důvodů raději saháme po plastových sáčcích. V dnešní době už naštěstí můžeme pořídit sáčky z bioplastu, které se snadněji rozkládají. Další variantou je také využívat sáčky, které jste už jednou použili – např. jste si v nich přinesli pečivo nebo ovoce z obchodu.

HRAČKY

Výrobci chovatelských potřeb myslí už i na udržitelné hračky a vyrábějí je ze zušlechtěných recyklovaných materiálů. Na hračky můžete také doma pasovat předměty, které už ztratily svůj původní účel. Staří plyšáci po dětech, děravé ponožky nebo tenisové míčky. Nebudete tak muset pořizovat nové hračky a zatěžovat planetu další věcí, se kterou, až doslouží, se bude muset nějak vypořádat.

Máte nějaké své vlastí eko tipy pro pejsky? 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.