JAK PEJSKOVI ZAJISTIT DOSTATEK POHYBU I ZA NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ?

I na jaře se často setkáme s počasím, „že bychom ani psa nevyhnali“. Jenže to, že se pejskovi nechce jít ven do nečasu, neznamená, že nemá nadbytek energie. I v chladných dnech je potřeba mazlíčkovi zajistit dostatek pohybu, aby zůstal v kondici a nevymýšlel doma kdejaké lumpárny. Jak ho tedy zabavit?

DOMÁCÍ PROCHÁZKA

Když není zbytí a venku se žení všichni čerti, vydejte se na „procházku“ uvnitř domu. Sociální sítě Tik Tok a Instagram jsou plná videí pejsků, kteří šli na špacír na běžeckém páse. Možná to na první pohled vypadá jako cirkusový kousek, mnoho pejsků si ale tento pohyb opravdu užívá. A to zejména ve chvíli, kdy jsou motivováni voňavým pamlskem. Běžecké pásy ale nejsou jedinou možností, jak se s pejskem projít, aniž byste opustili dům. Máte-li dostatek místa, vydejte se na obchůzku bytu a stanovte si pár zastávek, na kterých pejsek bude muset provézt několik povelů. 

CVIČENÍ HROU

Intenzivní hra je další účinný způsob, jak zabavit pejska doma a pomoci mu spálit nějaké ty kalorie. Například aport a přetahování lze snadno provádět uvnitř. Jen pozor, abyste v zápalu hry něco nerozbili. Hledáním hraček nebo pamlsků schovaných po bytě, pejsek procvičí své přirozené instinkty a zapojí svou mysl

AGILITY TRÉNINK V HALE

Cvičáky v halách zatím nejsou tolik rozšířené, porozhlédněte se ale po svém okolí, jestli zrovna u vás nadšení pejskaři nějaký nezřídili. Pokud ano, je to ten nejlepší způsob, jak pejskovi zajistit dostatek pohybu i ve špatném počasí. Takový agility trénink ho bude stát veškerou svou přebytečnou energii. Překážkovou dráhu si ale můžete postavit i doma. Využijte polštáře, násady od košťat nebo například krabice. 

STÁLE ZAMĚSTNÁN

Hraní a cvičení s pejskem je skvělá forma trávení společného času. Ne vždy to tak lze a pejsek se musí někdy zabavit sám. Ujistěte se, že má přístup ke všem svým hračkám, můžete mu pořídit psí hlavolamy či čmuchací dečky, které mu poskytnou mentální stimulaci a zabrání vymýšlení různých lumpáren.

Bude vás to stát více úsilí, ale s trochou kreativity váš pejsek zůstane i za špatného počasí aktivní. Dostatek pohybu se pozitivně podepíše jak na jeho fyzickém tak i psychickém zdraví.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.