KAM V PRAZE NA PROCHÁZKU S PEJSKEM DO PŘÍRODY?

V Praze je psům blaze! To ví každý pražský chlupáč i jeho páníček. A jelikož inspirace na výlety není nikdy dost, sepsali jsme tipy na místa, kde vy načerpáte novou energii a váš pejsek ji zase na chvíli vybije. Ověřeno na vlastní packy.

Ještě než vyrazíte, nezapomeňte pejskovi zabalit nějaké ty mlsky za odměnu, cestovní misku na vodu, pytlíky na bobky. A pokud pojedete MHD, neměl by vašemu čtyřnohému parťákovi chybět náhubek.

OBORA HVĚZDA

Obora Hvězda je oblíbeným místem pejskařů z Prahy 6. Jako lusknutím prstu se ocitnete uprostřed krásné a klidné přírody, daleko od ruchu velkoměsta. Procházka je zde cca na 2-3 hodiny, pokud ale máte méně času, můžete si zvolit kratší okruh. Chloubou obory je krásný renesanční letohrádek, kam ale pejsci nesmí. Před ním je také omezený pohyb psů a musí být na vodítku, ve zbytku parku mohou běhat bez omezení.

PŘÍRODNÍ PARK KOŠÍŘE – MOTOL

Méně známý je košířský přírodní park v Praze 5. To mu ale neubírá na kráse, právě naopak. Díky tomu, že není tak často navštěvovaný, zde opravdu najdete ticho a klid. Budete si připadat jako na Šumavě, dokud vás ze snění neprobudí zvonění tramvaje z nedaleké Plzeňské ulice. Pokud je váš chlupáč milovník vody, dojděte až k jezírku nad jehož hladinou se sklání sousoší bohyně lovu Diany.

PROKOPSKÉ ÚDOLÍ

Snad každý pražský páníček navštívil se svým pejskem proslulé Prokopské údolí. Nejoblíbenější je zde stezka na Děvín k vyhlídce Ctirad, odkud budete mít Prahu jako na dlani. Pokud zvolíte jako výchozí bod Nové Butovice nebo Lužiny a půjdete ulicí K Sopce, narazíte na volně přístupné psí hřiště s agility překážkami.

PRŮHONICKÝ PARK

A teď na chvíli z divočiny do zámeckého parku. Za návštěvu jistě stojí ten v Průhonicích, který je krásně udržovaný. Doporučujeme návštěvu na jaře, kdy všechno krásně kvete, zklamaní ale nebudete v jakémkoli jiném ročním období. Připravte se, že se zde platí vstupné, a to i za pejska.  Pro procházku si můžete zvolit různě dlouhé okruhy (90 minut, 150 minut, 4 hodiny nebo celodenní).

HOSTIVAŘSKÁ PŘEHRADA

Tento tip oceníte hlavně v létě. Není nic lepšího než se v horkém dni pořádně zchladit u vody (a není nic horšího, než když se váš pes na břehu vyválí v leklé rybě, taky to znáte?). Hostivařská přehrada nabízí únik z vyprahlého města ke břehu Botiče. Na uzavřenou pláž s pejskem sice nesmíte, v okolí je ale dostatek místa, kde si váš chlupáč užije vodní hrátky. Dejte ale pozor, ať to nepřežene, v horkých dnech je nutné pejska ochlazovat postupně, aby nedošlo k teplotnímu šoku.

DIVOKÁ ŠÁRKA

Údolí Divoké Šárky je dalším skvostem pro pejskaře. A nejen pro ně, míří sem i mnoho cyklistů. Proto je dobré, aby pejsek dobře ovládal přivolání. Jinak se zde může pohybovat bez omezení. V údolí vede několik tras, z nichž nejkratší je dlouhá 5 km. Pohodlně se sem dostanete autem nebo MHD a když vám cestou vyhládne, na trase najdete i několik stánků s občerstvením. Pejsci se zas mohou osvěžit v potůčcích, které vedou podél cest.

KUNRATICKÝ LES

V našich tipech nesmí chybět ani Kunratický les, kterému se přezdívá zelené plíce Prahy. Nachází se uprostřed panelových sídlišť a husté městské zástavby. Jakmile do něj vstoupíte, na veškerý chaos velkoměsta zapomenete. Lesem prochází několik značených turistických tras. Najdete tu i dětská hřiště, altány, velké množství laviček, piknikové místo s veřejným ohništěm, naučnou stezku, a co bude asi pejsky zajímat nejvíc – potok, ve kterém se mohou zchladit nebo uhasit žízeň.

CHUCHELSKÝ HÁJ

Do přírodní rezervace Chuchelský háj zamiřte nejen s pejsky, ale také s dětmi. Při procházce zde totiž narazíte na mini ZOO a několik dětských hřišť. A pokud se sem vydáte o víkendu v letní sezoně, můžete nabrat síly u místního občerstvení.

Znáte v Praze i jiná místa na hezké procházky? Dejte nám vědět.

Podívejte se taky na podcast Smečka, který se tématu věnuje více do hloubky:

 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.