KOŽENÉ VÝROBKY PRO PEJSKY VÁM MOHOU VYDRŽET LÉTA. VÍTE, JAK SE O NĚ STARAT?

Kůže je jeden z nejstarších materiálů, s kterým lidstvo pracuje. První důkazy a její úpravě sahají až 7 tisíc let zpátky. Oblíbená je i mezi současnými pejskaři. Kvalitně zpracované obojky, vodítka či postroje jsou pro majitele a pejsky velmi příjemné, dobře vypadají a vydrží opravdu mnoho. Jak se o ně postarat, aby vám sloužily co nejdéle?

VOSKEM K DELŠÍ TRVANLIVOSTI

Při venčení psa se mechanickému opotřebení nebo zašpinění vodítka nevyhnete. Přesto věnujte koženým výrobkům větší pozornost. Nenechte je zbytečně odřít nebo poškrábat. Nečistoty můžete jednoduše odstranit třeba obyčejnou nebarvenou mazací gumou. Špinavé kožené výrobky nikdy neperte v pračce a nesušte v sušičce. Kůži spíš jemně krouživými pohyby otřete mýdlovou vodou a nechte volně oschnout. Nedávejte ji sušit na radiátory či na přímé slunce. V neposlední řadě výrobky z kůže pravidelně impregnujte například voskem. Čím víc obojek či vodítko přichází do kontaktu s vodou a špínou, tím víc péče věnujte jeho impregnaci.

Takto opečovaná kůže zvládne velkou zátěž a výrobek nezničí ani kdejaký škrábanec. To je velká výhoda oproti syntetickým materiálům. A co s kůží, která doslouží? V řadě článků se dozvíte, že kůže nepatří na kompost. Jedná se však hlavně o zbytky z kuchyně, u nichž hrozí riziko přenosu a šíření bakterií. U léta používaného výrobku se tohoto problému bát nemusíte. Kožené vodítko zbavené kovových částí tak můžete v klidu vrátit zpět přírodě.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.