MINDFULNESS PŘI VENČENÍ. JAK NA TO?

Využijte procházky se svým pejskem nejen pro protažení těla, ale také pro uvolnění hlavy. Mindfulness, neboli bdělá pozornost či všímavost, pomáhá bojovat se stresem a napomáhá životní pohodě a zdraví. Abyste se ponořili do této techniky, nemusíte sedět na meditačním polštářku a vykouřit obývák bílou šalvějí. Stačí se jí prostě věnovat při běžných činnostech – třeba při venčení.

1. Odložte telefon

Všichni víme, jak umí chytrý telefon narušit vnímání reality a vysát čas. Přesto si však neodpustíme tu kontrolu Instagramu, tam odpověď na nepodstatnou zprávu. Využijte čas se svým pejskem jako příležitost ke krátkému digitálnímu detoxu. Nechte telefon odpočívat hluboko v kapse nebo doma na poličce a věnujte se jenom svému parťákovi a okolí.

2. Čicháním ke klidu

Inspirujte se nejsilnějším smyslem svého mazlíčka a dejte na svůj nos. Nejprve se několikrát zhluboka nadechněte. S každým výdechem pošlete pryč nějakou starost, část stresu nebo nepříjemný pocit. Při nádechu vnímejte čerstvý vzduch, který proudí do vašeho těla. Pak se zaměřte na čich. Voní krajina, kterou procházíte? Cítíte spadané listí nebo blížící se déšť? Pokuste se zavětřit všechny informace, které vám vzduch přináší.

3. V jednom rytmu

Zaposlouchejte se do vlastních kroků. A pak se zaměřte na čtyři tlapky svého psa. Zkuste odhalit rytmus, v němž společně kráčíte. Uvědomte si, po jakém terénu jdete. Jak se liší chodník od trávy, jak se boříte do čerstvě napadaného sněhu nebo jak vám pod nohama čvachtá voda.

4. Nechte se vést

Odkloňte se od své vyšlapané trasy a nechte se vést svým psem. Všímejte si míst, u kterých se zastavuje, směrů, kterými se dívá, a zkratek, jimiž se vydává. Vydejte se zkrátka psí stezkou a zkuste ji tentokrát vnímat psími smysly.

5. Skenujte tělo

Pokuste se uvědomit, co se právě teď děje ve vašem těle. Cítíte se úplně uvolnění, nebo vás někde svazuje tlak? Jakou dnes máte náladu a odkud pramení? Představte si, že skrz vaše končetiny, trup i hlavu prochází maličký kontrolor, který bedlivě sleduje, co je ten den nového a jinak. Skenovat tělo můžete na začátku a na konci venčení, abyste si lépe uvědomili změnu, kterou vám procházka s vaším psím společníkem přinesla.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.