MYSLETE NA SVÉHO PEJSKA BĚHEM TROPICKÝCH TEPLOT

Horké letní dny, kdy teploty přeskakují třicítku, se nelíbí nikomu z nás. Jsme více unavení, nemáme chuť k jídlu a potíme se. Zkuste si představit, že na sobě ještě máte kožich. Dbejte tak během tropických teplot na své pejsky a šetřete je.

Horké počasí je nejlepší přečkat někde v chládku nebo u vody, pokud nemáte tu možnost a musíte do práce, obstarejte svému pejskovi dostatek vody. V případě, že máte strach, že mu voda nevydrží, než se vrátíte z práce domů, napusťte mu misky raději dvě.

Nenuťte pejska jíst

Ani vám se nechce v horku moc jíst, nedivte se, že váš psík nevyluxuje misku, jako běžně. Jídlo, které nedojí, mu zkuste dát ještě večer, třeba už na něj během dne dostane chuť a s chutí ho slupne. Během léta se snažte omezit tuky ve stravě, potrava by měla mít pokojovou teplotu, vyvarujte se podávání jídla přímo z lednice.

Nenuťte pejska běhat na dlouhých procházkách, ani vám by se nechtělo aportovat míček a lítat sem a tam, vezměte ho raději vykoupat k rybníku nebo k řece. Pokud v okolí vašeho bydliště možnost koupání nemáte, běžte jen na krátkou procházku. Nejlepší je chodit ven brzy ráno a pozdě večer, když jsou teploty nejnižší a vyvarovat se přímému slunci. Vodu mu vezměte do pet-lahve s sebou.

Ochlazujte pejska

Pokud horka trávíte venku, nezapomeňte pejska sem tam namočit, aby se ochladil. Plemena bez srsti nebo s řídkou srstí doporučujeme namazat opalovacím krémem, protože spálit se může i váš malý kamarád. V žádném případě nenechávejte pejska v rozpáleném autě, ani s otevřeným okýnkem. Teploty v autě se mohou vyšplhat až k 70 °C.

Pozor dávejte na přehřátí, pejsek je kvůli absenci potních žláz odkázán na ochlazování pomocí zrychleného dýchání. Pokud si váš kamarád během procházky často sedá nebo zvedá tlapky, hodně sliní a je nervózní, tak bude nejspíš přehřátý. V těžší fázi může začít zvracet a bude mu hlasitě bušit srdce, častým příznakem je také neschopnost pohybu. Pejska je potřeba zabalit do mokrých ručníků, dát mu napít a zajet s ním k veterináři.

Pejsci s delší srstí by se měli častěji vyčesávat. Srst je pro psa izolační vrstvou proti zimě a horku, ale izoluje jen tehdy, když je dobře vyčesaná. Pokud ještě nemáte, pořiďte si na svého pejska hřeben a kartáč a pravidelně jej vyčesávejte.

Užijte si společně prázdniny!

S láskou

Váš HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.