NA CO BYSTE SE MĚLI PTÁT VETERINÁŘE?

Stejně jako na světě nenajdete na chlup stejného člověka, je i každý pes naprosto jedinečný. A nemluvíme primárně o vzhledu, máme na mysli povahu, temperament, zdraví apod. Každý pes je zkrátka originál, a tak vyžaduje i individuální péči.

Od toho jsme tu my, jejich páníčci, abychom mu zajistili šťastný a zdravý život. A kdo nám v tom pomůže? Samozřejmě, že veterinář. A aby byla péče co nejlepší, měli bychom se ho ptát na ty správné otázky.

Všimli jste si změn v chování vašeho mazlíčka? Nemá kašel? Je to jen sezónní alergie, nebo to může být i něčím jiným? Nepřibral nějak v poslední době? Může to být nesprávnou stravou, nebo nedostatkem pohybu. Příčin zdravotních komplikací vašeho pejska může být mnoho a zvěrolékař je tu od toho, aby vám pomohl na ně přijít a vyřešit je.

Kdo se správně zeptá, víc se toho dozví. A tak je často rozhovor s veterinářem důležitější, než si myslíte. Zde je několik otázek, které byste mu měli alespoň jednou položit:

  • Jak poznám, že se můj pejsek necítí dobře?

  • Jakými způsoby mohu udržet svého mazlíčka fit i v pokročilém věku?

  • Jak pečovat o psí chrup?

  • V jakém věku je pes považován za „seniora“ a co to znamená pro jeho životní styl?

  • Existují nějaké zdravotní problémy, které bychom měli sledovat u psa, když stárne?

  • Existují nějaké zdravotní problémy specifické pro plemeno, ke kterým může být chlupáč náchylný?

  • Jaký je zdravý rozsah hmotnosti? Jak často dávat pamlsky?

  • Co znamená, když se pejsek stále škrábe a olizuje si srst?

Stejně jako lidé, i domácí mazlíčci těží ze zdravého a šťastného životního stylu, který jim umožňuje dělat věci, které milují (i když často to jediné, co opravdu chtějí dělat, je vyhřívat se na slunci). Pouhé věnování pozornosti malým změnám v chování, a kladení správných otázek vašemu veterináři, může mít vliv na udržení vašeho psa v dobré kondici.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.