NA CO MYSLET PŘI VÝBĚRU PAMLSKŮ PRO PEJSKY

Každý páníček ví, že bez pamlsků by to prostě nešlo. Ať už svého pejska učíte jen základní poslušnosti, vychováváte psího sportovce nebo prostě chcete svého miláčka jen trochu rozmazlovat - pamlsky jsou zkrátka potřeba. Jenomže výběr těch správných odměn není jednoduchá záležitost. Jak se v nich tedy zorientovat?

PORCE PRO MALÉ A VELKÉ

Myslete na tři důležité kategorie - velikost, složení a účel. Pamlsky by vašemu mazlíčkovi měly v prvé řadě sednout velikostně. Větší pochoutka se automaticky nerovná větší radosti. Pamlsky pro velké psy bývají tvrdší a logicky tak obsahují podstatně víc kalorií a doporučených látek, než je pro malého pejska vhodné. Podobně platí, že miniaturní odměny váš čtyřicetikilový hafan na jazyku skoro nepocítí.

JEN Z KVALITNÍCH SUROVIN

Složení pamlsku je opravdu zásadní. Podstatná je však také frekvence odměňování. Jednou za čas si můžeme všichni vyhodit z kopýtka, a to samé platí i pro (zdravé) pejsky. Pokud však pečlivě vybrané granule každý den prokládáte výživovými prohřešky, zaděláváte svému parťákovi na problém. 

Stejně tak jako při výběru lidských dobrůtek, platí i tady nutnost čtení etiket. Vyhýbat byste se měli umělým barvivům, konzervantům či zvhlčovadlům. Balíček pamlsků, který se pyšní nízkou cenou a dlouhým seznamem složení, raději odložte. Nechte ležet ladem též odměny s velkým množstvím cukru či soli. Raději vsaďte na kvalitní suroviny a lokální původ. A pokud si nejste jistí, poraďte se se svým veterinářem. Obzvlášť opatrní pak buďte při výběru pamlsků pro štěňátka, alergické a nemocné pejsky. 

NA TRÉNINK I PRO ZÁBAVU

Podle účelu můžeme pamlsky rozdělit na tréninkové, dobrůtky a dentální. Tréninkové odměny jsou zpravidla malé a měkké či poloměkké. Pokud s pejskem cvičíte, vybírat můžete například z široké nabídky značek Celtic Connection a Hunter. Vsadíme se, že testování těch nejlepších bude vašeho chlupáče vážně bavit. Dobrůtky či laskominy jsou o něco větší, často jsou také tvrdší a pejsek si užije radost ze žvýkání. Takové odměny se používají na konci tréninku, na zabavení nebo na uklidnění. Dentální pamlsky pomáhají čistit psí zoubky. Působí mechanickou abrazivitou a často obsahují aktivní látky, které napomáhají zubní hygieně. Vyzkoušejte například kostičku Spike Bone nebo dentální pamlsky Qchefs.

Chlupáči mají při výběru pamlsků jasno - většinou zhltnou všechno v dosahu. Je proto na nás, abychom protřídili možnosti a dopřáli našim svěřencům to, co nejenom potěší jejich chuťové pohárky, ale také nepoškodí psí zdraví. Sázka na pestrobarevné obaly s fotkami šťastných pejsků a podezřele nízkou cenu se tak většinou nevyplácí. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.