NÁSTRAHY, KTERÉ NA PSY ČÍHAJÍ O VÁNOCÍCH. JAK SE JIM VYVAROVAT?

Ježíšek už pomalu klepe na dveře, a to znamená jediné – vánoční přípravy jsou v plném proudu. Během shánění dárků, pečení cukroví a zdobení vašeho domova byste neměli zapomenout na vaše mazlíčky. Samozřejmě, nějaký ten dárek by na ně pod stromečkem měl taky čekat, ale spíše máme na mysli, abyste brali v potaz všechny nástrahy, které během vánočních svátků na pejska číhají. A že jich není málo.

VÁNOČNÍ OZDOBY

Pokud máte děti, už asi víte, že vánoční stromeček plný ozdob a ostrých háčků není úplně „baby friendly“. Malé nadšené ručičky už shodily a rozbily nejednu skleněnou baňku a se psy to je podobné. Stromeček na ně působí jako lákadlo, jen si to představte, vidí na něm spoustu „míčků“, se kterými si tak rádi hrají. Atraktivní jsou pro ně i čokoládové kolekce. A jak všichni jistě víme, čokoláda je pro ně velice nebezpečná. Pokud tedy doma máte akčního pejska a víte, že stromeček ho nenechá chladným, ozdobte ho pro jistotu neškodnými ozdobami. Mohou být např. z papíru. Pozor si dávejte i na háčky, na které se ozdoby věší, těch se raději vyvarujte. Nechcete, aby skončily v psím žaludku.

CUKROVÍ

Další z nástrah je vánoční cukroví. Naaranžované talíře plné voňavých vanilkových rohlíčků, lineckého nebo perníčků pejska mohou pěkně svádět. Ani se nenadějete a celá várka je v něm. Proto dávejte vždy vše mimo jeho dosah. Pozor si dejte např. i při pečení vánočky, aby si pejsek nesmlsnul na kynutém syrovém těstu. To by mohlo v jeho bříšku udělat pořádnou neplechu.

Pokud přece jen chcete mazlíčkovi o Vánocích dopřát něco extra, upečte mu jeho vlastní dobroty. Zde je recept na sušenky s tuňákem.

Ingredience:

  • 1 hrnek kukuřičné mouky

  • 1 hrnek jemně mletých ovesných vloček

  • ¼ lžičky prášku do pečiva nebo sody

  • 1 malý tuňák ve vlastní šťávě (může být i v oleji)

  • 1/3 až ½ šálku vody

V míse si rozmělněte tuňáka s vodou, poté přidejte zbylé suroviny. Ze vzniklé tuhé směsi vyvalte asi 1 cm vysokou placku a vykrájejte různé tvary, které pokládejte na pekáč vyložený pečicím papírem. Sušenky na něm nechte 2-3 minuty odpočinout. Následně je pečte na 200 °C asi 20 minut, nebo dokud nebudou mít zlatavou až nahnědlou barvu.

ŠTĚDROVEČERNÍ VEČEŘE

„Vždyť jsou Vánoce, tak tomu našemu Alíkovi pořádně dopřejeme.“ Taky už jste to někdy slyšeli? V případě, že Alík dostane psí konzervu nebo nějakou flákotu nekořeněného masa, tak je to v pořádku. Spousta lidí má ale pocit, že by o Vánocích měli pejskovi dát něco ze stolu. Tím ale většinou napáchají více škody než užitku. Smažená a kořeněná jídla mohou pejskovi pěkně rozházet zažívání a mohou vést až k otravě.

PES JAKO VÁNOČNÍ DÁREK

Pro pejsky během Vánoc číhá ještě jedno nebezpečí. A to takové, když poslouží jako dárek pod stromečkem. V první chvíli se zdá jako skvělý nápad obdarovat někoho blízkého chlupatým uzlíčkem štěstí. První vlna nadšení po skončení svátků ale často opadá a z pejska se stává spíše danajský dar. A všichni bohužel víme, jak to po Vánocích vypadá v útulcích. Proto by pejsek nikdy neměl být jako překvapení, vždy svůj nápad musíte s potenciálním majitelem prodiskutovat. Pes je živá bytost a starost o něj není sranda.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.