NEJZAJÍMAVĚJŠÍ PODCASTY PRO MILOVNÍKY PSŮ

Všichni pejskaři moc dobře vědí, že recept na šťastné soužití psa a člověka nenajdeme v jedné zázračné příručce. Naopak, přátelství mezi člověkem a psem je o celoživotním vzdělávání, se kterým nám pomůžou nejen zajímavé knihy, ale třeba i podcasty.

Už dávno odzvonilo dobám, kdy jsme se mohli ponořit do hlubin psí duše jenom prostřednictvím odborných časopisů, knih nebo televizních pořadů. V posledních letech se o pozornost přihlásily podcasty, audio pořady, které si zakládají výhradně na mluveném slovu. Pokud podcasty ještě neposloucháte, rychle to napravte. Stačí si v mobilu stáhnout aplikaci Podcasty nebo Spotify, zapojit sluchátka a vrhnout se do poslouchání. Ideální zábava nejen při cestě do práce, ale třeba i při venčení vašeho psíka. A když už jsme u pejsků, nelze opomenout nejzajímavější podcasty, které se zaměřují na naše čtyřnohé mazlíčky. Dobrou zprávou je, že kromě zahraničních autorů najdeme i několik českých tvůrců, kteří své podcasty věnují právě pejskům.

PEJSKÁRIUM

První český podcast, který se zaměřuje výhradně na pejsky, nese příznačné jméno Pejskárium. Jeho autorkou je milovnice psů Terka, jejíž podcastovou misí je nabídnout posluchačům rozličná psí témata. „Život se psem nejsou jenom tři povinné procházky kolem bloku. Věřím, že náš pejsek je šance pro nás samotné, že skrze něj můžeme poznat skvělé lidi a rozvíjet se v mnoha různých směrech,“ uvádí Tereza v popisu podcastu.

V současné chvíli naleznete na Pejskáriu už přes osmdesát dílů rozhovorů, díky kterým například zjistíte, co je to dog puller, dogtrekking nebo i to, jak se starat o psího seniora či připravit pejska na příchod miminka do domácnosti. Výhodou Pejskária je také fakt, že obsahuje díly zaměřené na konkrétní psí rasu.

LABVET PODCAST

Nedílnou součástí života s pejskem jsou také návštěvy u veterináře. Bohužel, ne vždy jde jenom o preventivní vyšetření, přeočkování či předepsání léků proti vnitřním parazitům. Pokud tedy chcete proniknout do tajů veterinární péče, poslechnout si zajímavé myšlenky českých veterinářů a zjistit, jak některým psím onemocněním předejít, pak si poslechněte podcast Labvet. Vřele doporučujeme například díl, ve kterém se dozvíte všechny důležité informace o blechách a klíšťatech, nebo jeden z nejnovějších dílů, který je věnován psí fyzioterapii.

PSÍ PODCAST

Máte pocit, že jste výchovu svého pejska podcenili? Nebo naopak pracujete na tom, aby váš čtyřnohý kamarád perfektně poslouchal na slovo? Ať tak či onak, rozhodně by vaší pozornosti neměl uniknout Psí podcast, za kterým stojí trenér psů Tomáš Nushart. Podcast nabízí především rozhovory s českými trenéry psů a zvířat, díky kterým se můžete dozvědět více o moderní metodě force-free tréninku a o jeho využití v běžném životě.

Obzvláště doporučujeme díl, ve kterém si Tomáš Nushart povídá s Martou Mannelovou o metodě Tellington TTouch. Marta Mannelová je totiž jediná certifikovaná trenérka metody Tellington TTouch v České republice, která absolvovala tříleté studium ve Velké Británii.

ROBERT CABRAL‘S CANINE CONVERSATIONS – DOG TRAINING PODCAST

Nedělá vám angličtina velké problémy? Paráda, v tom případě si nalaďte podcast od amerického trenéra psů Roberta Cabrala. Tento podcast se těší velké popularitě nejen v zahraničí, ale pomalu si získává i české posluchače. Není divu, myšlenky Roberta Cabrala jsou velmi zajímavé a stejně tak zajímavé je i jeho široké tematické spektrum.

V jednom z dílů se Robert Cabral například zabývá tím, zda keto dieta může vyléčit pejskovi rakovinu. V jiném díle zase odhaluje, jak funguje výcvik a práce armádních psů. Ideální podcast pro všechny, kteří mají pocit, že o pejscích už vědí prakticky cokoliv. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.