NOVOROČNÍ PŘEDSEVZETÍ PRO VŠECHNY PEJSKAŘE

Už dávno neplatí, že novoroční předsevzetí jsou jenom o dietách a nových zálibách. Naopak, je nejvyšší čas zahrnout do svých předsevzetí také čtyřnohé mazlíčky. Přinášíme vám proto inspiraci na několik předsevzetí, díky kterým se váš rok 2022 ponese ve znamení veselého štěkotu a psího dovádění.

Nový rok s sebou přináší i bilancování. I když většina z nás chce pro pejska jenom to nejlepší, jistě se v uplynulém roce našly chvíle, kdy jsme nebyli ukázkovými páníčky. Možná jsme ve večerních hodinách svého čtyřnohého kamaráda přehlíželi, možná jsme čas od času zkrátili procházku nebo se příliš nevídali s ostatními pejskaři. A tak věříme, že každý z nás vymyslí alespoň jedno novoroční předsevzetí, které se bude týkat pejska.

Pokud nevíte, kde začít, přinášíme vám inspiraci na několik obecných novoročních předsevzetí, která jsou ideální pro všechny pejskaře.

1. VYRAZTE NA SPOLEČNOU DOVOLENOU

Říkal někdo, že dovolená je jenom pro lidi? My si to nemyslíme! Nejen po naší republice najdete nespočet hotelů a penzionů, které jsou tzv. dog friendly. Nezbývá tedy nic jiného, než pejskovi zabalit batůžek a vyrazit na netradiční dovolenou, kterou si společně užijete. Krok vedle neuděláte výletem do hor nebo přírody, avšak můžete se svým pejskem bez problému vyrazit také do víru velkoměsta. V tomto ohledu záleží především na plemenu a povaze vašeho psího miláčka.

2.  PROCVIČUJTE MOZEK

Všichni chceme, aby náš pejsek zůstal vitální a bystrý i v pokročilém věku. I proto je dobré, když čtyřnohému mazlíčkovi pořídíme psí hlavolam nebo hádanku. Povětšinou hlavolam funguje tak, že do něj umístíte pamlsek, a následně ho pejsek hledá. Pokud nechcete psí hlavolam pořizovat, nic nebrání tomu, abyste ho vyrobili z věcí, které už máte doma.

Jeden z nejoblíbenějších hlavolamů vytvoříte tak, že do obyčejné deky umístíte pamlsky, a poté deku zarolujete. Bystrý pejsek jistě odhalí, že pamlsky získá až ve chvíli, kdy deku rozroluje. 

3. POCHOPTE PSÍ ŘEČ

Napsali jste si do svého novoročního předsevzetí, že se chcete naučit nový cizí jazyk? Zkuste protentokrát upustit od španělštiny, francouzštiny nebo čínštiny, a raději se naučte jazyk, kterým doopravdy budete komunikovat na denní bázi. Ano, máme na mysli psí řeč! Dobrou zprávou navíc je, že tento „jazykový kurz“ je bezplatný a vaším učitelem nebude nikdo jiný než váš mazlíček. A pokud potřebujete k ruce učebnici, pak doporučujeme, abyste se poohlédli v knihkupectví. Skvělým pomocníkem je například kniha s názvem Jak porozumět psí řeči nebo Lidsko-psí konverzace - Jak si vytvořit komunikační signály pro snazší život

4. BEZPEČÍ NADE VŠE

Jedním z nejdůležitějších úkolů každého pejskaře je, aby svému psímu kamarádovi zajistil bezpečí. Nejde ale jenom o to, abychom pejska pravidelně krmili, zahrnovali ho láskou a vždy ho ochránili. Zapomínat bychom neměli ani na bezpečnost prostředí, ve kterém pejsek žije. Snažte se v novém roce pravidelně prát psí pelíšek nebo deku. Stejně tak pejskovi pravidelně vymývejte misky a omývejte oblíbené hračky. Není také na škodu, když uděláte „revizi“ hraček a vyhodíte všechny potencionálně nebezpečné kousky. 

5. POMÁHEJTE I OSTATNÍM PEJSKŮM

Zkuste v novém roce myslet i na pejsky, kteří nemají v životě tolik štěstí a lásky. Těmto pejskům můžete pomoci hned několika způsoby. Některé útulky nabízí možnost venčení, a tak můžete s daným pejskem vyrazit na několikahodinovou procházku. Pomoci můžete také tím, že pejskům z útulku zakoupíte granule, konzervy nebo pamlsky. V tomto ohledu se vyplatí, když se spojíte s vámi vybraným útulkem a zeptáte se, jaké pochoutky jim aktuálně schází.

Na našem e-shopu zase můžete zakoupit charitativní voucher pro DOGPOINT, prostřednictvím kterého podpoříte vybudování nových kotců. Způsobů, jak pejsky v novém roce podpořit, je nespočet, a tak záleží pouze na vás, jaká varianta je vašemu srdci nejbližší. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.