PÉČE O PSÍ TLAPKY V ZIMNÍM OBDOBÍ

Zejména městský terén není v zimě pro psí packy žádný med. Chodníky bývají mokré, namrzlé, zasněžené, prosolené či posypané štěrkem. Našim bosonohým společníkům zkrátka moc nesvědčí. Přečtěte si proto praktické tipy, jak pečovat o psí tlapky v zimním období.

PREVENTIVNÍ STŘIH

Na procházky chladnými ulicemi svého pejska nejprve připravte. Kromě zastřižených drápků, by měl mít pes vystříhané chloupky mezi prstíky a polštářky. Na ty se totiž lepí spousta nečistot či ledové kuličky zmrzlého sněhu. Chloupky vystříháte nůžkami se zakulacenou špičkou. Pokud je váš psí parťák citlivější na doteky, začněte zvolna a vezměte si na pomoc pamlsky. Nechte pejska na nůžky a jejich přibližování pomaličku zvykat a každý krůček odměňujte. Při této práci se kromě dobrých pamlsků hodí též klikr.

PŘED PROCHÁZKOU

Před venčením můžete pejskovi natřít tlapky speciálním ochranným balzámem. Vyvarujte se použití přípravků určených pro lidi. Pejskovi by mohly uškodit. Balzámy určené pro tyto účely nejsou toxické, a to ani po olízání, hydratují psí pokožku, ale nezanechávají ji zbytečně mastnou, vyživují ji a po aplikaci tlapky po povrchu nekloužou.

Pejskům s citlivějšími pacičkami nebo psím sportovcům mohou pomoci také speciální psí botičky. V takovém případě dejte pozor na výběr správné velikosti a kvalitního materiálu. Většině psů se však do bot nechce, a tak budete muset toho svého nejspíš obouvání a nošení bot naučit. Opět postupujte po malých krůčcích a vyzbrojení dobrými pamlsky. Botičky nejprve obouvejte na malou chvilku, kterou postupně prodlužujte. Za každý úspěch svého psa odměňujte a chvalte.

PO VENČENÍ

Po příchodu domů tlapky svého pejska omyjte teplou vodou a utřete. Můžete je také znovu namazat ochranným balzámem. Popraskané packy lze ošetřit také vazelínou nebo vepřovým sádlem. U něj však hrozí riziko rychlého slízání. Pokud si pejsek tlapky poraní, krvácí z nich nebo kulhá, zamiřte rovnou za svým veterinářem.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.