PEJSEK OZNAČENÝ ŽLUTOU STUŽKOU? NEPŘIBLIŽOVAT SE!

Stalo se vám už někdy, že jste potkali pejska označeného žlutou stužkou třeba i ve formě žlutého motýlku či šátku? Nejenom, že to pejskovi určitě moc slušelo, ale žlutá stužka v jakékoli své podobě má také hlubší význam než jen estetický a to, že daný pejsek potřebuje prostor! Tím pádem by se mu ostatní pejsci i lidé měli nejlépe úplně vyhnout.

Projekt Žlutá stužka vznikl roku 2012 ve Švédsku pod názvem Gulahund Yellowdog a v dnešní době se již naštěstí dostává do podvědomí široké veřejnosti, zejména pejskařů, i v České republice.

A CO VŠE VLASTNĚ ŽLUTÁ STUŽKA MŮŽE SIGNALIZOVAT?

Je mnoho pejsků trpících problémy, ať už se jedná o problémy psychického či fyzického charakteru, které pejska omezují v běžném kontaktu s dalšími psy i lidmi.

Žlutá stužka může například signalizovat bázlivého pejska, který se může bát jak lidí, tak i ostatních psů. Může se jednat o psa v rekonvalescenci potřebujícího klidový režim, psa ve výcviku, nesocializovaného psa, háravou fenu či novopečenou štěněcí matku, psa nevyhledávajícího kontakty s ostatními pejsky nebo také o seniora, kterému již neslouží zrak a sluch tak jako dříve.

Buďte proto ohleduplní. Potkáte-li takového pejska na procházce, nepouštějte k němu svého pejska, dítě a sami se nepřibližujte. Dopřejte mu prostor, protože nikdy nevíte, zda ho jednou nebude potřebovat i váš pejsek.

FORMA ŽLUTÉ STUŽKY

Jak už je zmíněno výše, žlutá stužka může mít několik podob. Nejčastěji se můžete setkat se žlutým motýlkem, který může být připevněný přímo k obojku či vodítku. V prodejnách se zvířecími potřebami jsou k dispozici také praktické žluté šátky s dobře viditelnými nápisy „nesahat“, „bojím se“, „potřebuji prostor“, „ve výcviku“ apod. Dále lze pořídit také žlutou vestičku, návlek na vodítko a obojek, či přímo žlutou stužku, kterou lze přivázat k obojku či vodítku tak, aby byla dobře viditelná. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.