PES NA SVATBĚ! ZNÁTE VŠECHNA PRO A PROTI?

Většina z nás chce strávit svatební den se svou rodinou a přáteli. A tak logicky přemýšlíme, zda pomyslnou svatební pozvánku „předat“ také nejlepšímu čtyřnohému příteli. Pokud právě svatbu plánujete, zvažte všechna pozitiva i negativa toho, když svatební den strávíte v doprovodu svého pejska.

1. PSÍ POHLED

Každý pes je jiný, a tak nelze s jistotou říct, že všichni psi jsou bezproblémovými svatebčany. Zkuste se tedy vžít do svého pejska a odhalte, zda jeho povaha souzní s programem vaší svatby. Máte doma bázlivého mazlíčka, který se bojí cizích lidí? Pak nemá smysl, aby se mezi stovkou pozvaných hostů trápil. Víte, že váš pejsek neustále loudí od stolu a rád skáče na ostatní? Přiznejte si, že svatebčané z jeho zlozvyku nebudou dvakrát nadšení. Poslechne váš pes na slovo a dokáže i v neklidném prostředí odpočívat? Připište ho na seznam svatebních hostů! Buďte k sobě upřímní a promyslete, zda povaha vašeho psa jde ruku v ruce s charakterem svatby. Nikdo z nás totiž nechce, aby se mazlíček na svatbě trápil, stresoval nebo nebyl ve své kůži.

2. NEZLOMNÁ PRAVIDLA

Při rozhodování nezapomeňte zvážit také to, zda na místo obřadu a svatební hostiny psi můžou. Pokud se například vdáváte či ženíte na zámku, je velmi pravděpodobné, že mezi svatebčany čtyřnohý kamarád být nemůže. Naopak mnoho rustikálních statků nebo stodol pejsky vítá. V ideálním případě si o přítomnosti mazlíčka popovídejte s majitelem objektu a seznamte ho s vaším psím kamarádem.

3. ZAOSTŘENO NA NEBEZPEČÍ

I když nechceme malovat čerta na zeď, rozhodně se vyplatí, když zvážíte, zda zvolené svatební místo není pro pejska jakkoliv nebezpečné. Nejsou v exteriéru jedovaté rostliny, díra v plotě nebo otevřené jezírko, do kterého by pejsek mohl spadnout? Stejně tak promyslete, jestli pes dosáhne například na stůl s cateringem, na kterém bezesporu budou nebezpečné čokoládové dobroty. A v neposlední řadě zvažte, zda mezi hosty není někoho, kdo by pejskovi mohl, byť nechtěně, ublížit. Na mysli máme třeba „vtipálky“, kteří by pejskovi dávali ochutnat alkohol.

4. PROMLUVTE SI S HOSTY

Chápeme, že svého pejska nadevše zbožňujete, avšak nezapomeňte, že existují lidé, kteří váš pozitivní názor na psy nesdílí. Někteří mají z psů panický strach, jiní bojují s alergií na psí chlupy. A pak se najdou tací, kteří jednoduše psa nemusí. Ať tak či onak, promluvte si v předstihu se svými hosty a zjistěte, zda jim přítomnost pejska nebude proti srsti. Díky této včasné konverzaci se vyhnete případným problémům na samotné svatbě.

5. MYSLETE NA SEBE

A v neposlední řadě nezapomeňte, že svatební den je jenom o vás a o vašem partnerovi. Je to den, který byste si měli užít a vychutnat do posledního doušku. Pokud o sobě víte, že byste o přítomném pejskovi neustále přemýšleli, stresovali se, zda je v pořádku, a odbíhali myšlenkami jenom k němu, možná bude lepší, když vám společnost na svatbě dělat nebude. Naopak páníčci, kteří ví, že přítomnost pejska je uklidní a dodá jim úsměv na tváři, můžou pejskovi rovnou předat svatební pozvánku.

6. „NÁHRADNÍ“ PÁNÍČEK

Rozhodli jste se, že váš pes nesmí na svatbě chybět? Pak je klíčem k úspěchu detailní plánování. V ideálním případě poproste blízkou osobu, aby se během svatebního dne proměnila v náhradního páníčka. Je jedno, jestli požádáte sourozence, rodiče nebo někoho ze svatebčanů, podstatné je pouze to, aby šlo o osobu, která je zodpovědná a s pejskem se dostatečně zná. Tento člověk totiž bude za pejska během svatby zodpovědný a bude se starat o to, aby se nic nepřihodilo. Samozřejmě je důležité, abyste svěřenou roli s danou osobou probrali a byli si stoprocentně jistí, že ji tento svěřený úkol neobtěžuje.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.