POTŘEBUJE VÁŠ PEJSEK ZIMNÍ OBLEČEK?

S příchodem zimních měsíců vyvstává u pejskařů jedna z nejdůležitějších otázek: Mám pejskovi pořídit zimní obleček? I když by se mohlo zdát, že odpověď je jednoznačná, nenechte se zmýlit.

Pletené, nepromokavé, s kožíškem i ultra módní. Na trhu objevíte nespočet psích zimních oblečků, které přímo volají po pořízení. Přesto se nenechte zlákat jejich vzhledem a raději dvakrát promyslete, zda máte pejska, který zimní obleček doopravdy potřebuje. Při rozhodování totiž hrají důležitou roli tři faktory – velikost vašeho pejska, plemeno a venkovní teplota. Zároveň je třeba přihlédnout i ke zdravotnímu stavu vašeho čtyřnohého miláčka nebo jeho osobnost, která může zimní oděv odmítat i v téměř sibiřských teplotách!

KDO ZIMNÍ OBLEČEK POTŘEBUJE?

Zřejmě nikoho nepřekvapí, že nejdůležitější skupina pejsků, která by obleček měla v zimních měsících nosit, jsou malá a krátkosrstá plemena. Tito pejsci můžou během několika minut prochladnout, což následně vede ke zdravotním problémům. Samozřejmě i v tomto ohledu je důležité, abyste přihlédli ke kontextu dané situace. Pokud jdete pejska na pět minut vyvenčit před dům, pak ho nemusíte do oblékání nutit.

Na druhou stranu dlouhé procházky po kvalitním oblečku přímo volají.

Přihlédněte také k venkovní teplotě. Obecně se udává, že pejskové by zimní oblečky měli nosit ve chvíli, kdy teplota klesne pod 7 °C.

OBLEČKY I PRO VENKOVNÍ PSY?

V žádném případě neplatí, že zimní obleček nemohou nosit ani větší psi. Pokud ale žijete s pejskem, který většinu času tráví venku, pak vězte, že se v zimních měsících „nasrstí“. To znamená, že se jeho srst přizpůsobí zimě a zvětší svůj objem. Přesto je důležité podotknout, že i větší plemena si zaslouží obleček, a to ve chvíli, kdy s nimi cestujete do hor, chodíte na cvičák nebo společně sportujete (např. běháte). I pejskovi se totiž během rychlého pohybu zahřívají svaly, a tak je důležité, aby po ukončení aktivity nebyl vystaven chladnému venkovnímu počasí.

DOMA? DONAHA!

Majitelé pejsků často dělají chybu v tom, že svého miláčka v oblečku nechají i doma. Ano, možná se vám nechce pejska do oblečku neustále oblékat, a následně svlékat, avšak pamatujte, že v místnosti se pejsek může snadno přehřát. V ideálním případě obleček sejměte ihned, co se vrátíte z procházky domů.

HONBA ZA DOKONALÝM OBLEČKEM

Už jsme naznačili, že v současné době můžete na trhu objevit nekonečné množství psích oblečků, a to různých střihů, barev i designových prvků. Přesto bychom v první řadě měli koukat na funkčnost, a teprve posléze na vzhled. Od zimního oblečku tedy požadujeme, aby chránil citlivé partie, jako jsou bedra, záda, velké svaly končetin a ledviny. I proto je důležité, abyste vybrali obleček, který vašemu psímu parťákovi padne jako ulitý. V ideálním případě pořiďte oděv, který bude pejska hřát od krku až téměř k ocásku. Naopak ihned ze svého nákupního košíku vyhoďte oblečky, které končí v půlce zad.

Práci si dejte také s výběrem vhodného materiálu. Z praktického hlediska doporučujeme, abyste dali přednost voděodolným materiálům, které vašeho pejska ochrání před padajícím sněhem i deštěm.

Pletené svetry můžou promoknout a následně pejska studit, proto je používejte jen za suchých dnů. Pokud si nejste jistí s výběrem vhodného oblečku, nechte si poradit v jednom z našich obchodů nebo u veterináře. Rozhodně se nevyplácí, když výběr podceníte a vezmete první obleček, který vám vizuálně padl do oka. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.