POJĎTE PANE, BUDEME SI HRÁT ANEB HRY, KTERÉ ZABAVÍ DĚTI I PSY

Pokud jste vyčerpali všechny možnosti programu pro vaše ratolesti, máme několik tipů, kterými zabavíte nejen je, ale i domácí mazlíčky. Následující hry nevyžadují nové hračky, nic nestojí a zároveň poskytnou hodiny zábavy.

HLEDÁNÍ JÍDLA

Tato hra, kterou se dá doma zabít dlouhé chvíle při deštivém dni, vyžaduje granule nebo pamlsky pro psy, tenisové míčky a starou formu na muffiny. Jak na to? Umístěte několik granulí/pamlsků do formy na muffiny a následně všechna místa zakryjte tenisovými míčky. Pejsci budou pilně pracovat na tom, aby všechny míčky odstranili a dostali se k dobrotám, děti budou mít radost, že nakrmily svého mazlíčka. Hra se může hrát s pamlsky, ale také s klasickým krmivem, které běžně pejskovi dáváte do misky.

VENKOVNÍ PŘEKÁŽKOVÁ DRÁHA

Ve dnech, kdy je venku krásně, mohou děti na zahradě pejskovi vymyslet všelijaké překážky. Pro jejich stavbu se dají využít běžné věci jako jsou zahradní židle, kbelíky, hadice, košťata apod., fantazii se meze nekladou. Překážkovou dráhu pak mohou absolvovat společně a závodit, kdo ji zdolá lépe a rychleji. Jen se předem ujistěte o bezpečnosti překážek, aby nedošlo k úrazu dítěte ani psa.

HRA NA SCHOVÁVANOU

Tato hra dokáže zabavit děti i pejsky na celé hodiny. Podmínkou ale je, aby chlupáč uměl dobře povely. Děti budou potřebovat pamlsky nebo oblíbenou psí hračku. Následně dají pejskovi povel „zůstaň“. Jakmile se chlupáč usadí a pochopí, co se po něm chce, jeho malý parťák schová pamlsky nebo hračku v rámci pejskova zorného pole. Poté, co je jeho objekt touhy důkladně schován, dostane povel, že může vyrazit hledat. Dítě může hledání pejskovi stopovat, zaznamenávat a při dalších hrách sledovat, jak pejsek překonává rekordy nebo se jeho výkon horší.

PSÍ FOTBAL

Pro bezpečnost všech zúčastněných, včetně vaší drahé vázy po babičce, doporučujeme hrát fotbal venku. Pokud jste si ale jisti, že jste schovali všechny cennosti a váš pejsek i dítě jsou fotbaloví mistři, nic nebrání tomu, vyzkoušet hru i vevnitř. Připravte malý fotbalový nebo jakýkoli míč, koš na prádlo/případně krabici, která bude sloužit jako branka. Děti si mohou procvičit kopání a zlepšit fyzičku, zatímco se jejich psí parťák bude snažit ukrást míč. Jen je zde opět na místě obezřetnost. Děti by si měly dávat pozor na to, aby pejska nekoply nebo ho netrefily míčem.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.