POŘIZUJEME ŠTĚNĚ

Pocitu, kdy se rozroste vaše rodina o nového člena, se máloco vyrovná. A jelikož i čtyřnohé mazlíčky bereme jako plnohodnotné členy rodiny, pojďme se podívat na to, jak jim přichystat domov, ve kterém budou šťastni.

Pocit bezpečí na prvním místě

Myslete na to, že příchod do nového domova může být pro štěně stresující. Poprvé v životě je odděleno od mámy a svých sourozenců. Je tedy dobré dát svému mazlíčkovi od prvního dne jasné „záchytné body“, kde se bude cítit bezpečně. Takovým základním prvkem je pelíšek. Svatyně, kam se po náročném objevování nového světa, může uchýlit k odpočinku. V prvních dnech doporučujeme dát do pelíšku kus látky od štěněčí mámy, který dodá vašemu novému mazlíčkovi pocit bezpečí a naučí ho si přivyknout, kde je jeho bezpečné místo, kam se může vracet. Snažte se respektovat, že pelíšek patří štěněti a členové domácnosti ho respektují a nezasahují do něj.

U výběru pelíšku nehraje roli design. Samozřejmě chcete, aby vám zapadl do interiéru, ale důležité jsou především funkční prvky. Obzvláště u štěňat, kde nějakou tu nehodu nelze vyloučit, je neocenitelné, pokud má pelíšek antibakteriální a neprosákavou povrchovou úpravu. Podívejte se po technologiích BionicFinish a SilverPlus, naši zákazníci s nimi mají skvělé zkušenosti.

Druhým záchytným bodem je prostor, kde se může pejsek najíst a napít. Mističky vybírejte ideálně i s podložkou, díky které štěně nebryndá a neroznáší vodu či jídlo po bytě. Z praktického hlediska se také osvědčilo mít mističku zvlášť na jídlo a zvlášť na pití.

Základní hygiena aneb na co určitě nezapomenout

Jelikož štěně nesmí do druhého očkování ven (opatrnější veterináři doporučují až do třetího), je potřeba myslet i na to, že musí někde vykonávat potřebu.

Hygienické podložky alias psí plínky tak budou nezbytnou součástí vaší výbavy. I v čase, kdy už začnete s pejskem chodit ven, mějte nějaké plínky v záloze. Až do šesti měsíců psi plně neovládají svěrače, takže nějakou nehodu sem tam nelze vyloučit a je dobré mít doma stále místo, kam si budou případně moci „odskočit“.
U hygieny ještě zůstaneme. Jelikož je štěně hravé a jakmile začne objevovat svět, bude chtít všechno zažít „na vlastní kůži“, buďte si jisti, že se vyválí skutečně v ledasčem. A přesto, že je lepší pejsky do půl roku raději nekoupat, občas je to skutečně nutné, a pak je dobré mít po ruce skutečně jemný šampón určený přímo pro štěňátka.

Objevování světa tam venku

Vybaveni určitě musíte být i na první procházky, takže vodítko a štěněcí kšírky či obojek by ve vaší výbavě neměl chybět. U štěněte doporučujeme spíše kšírky, pejsek je lépe „ovladatelný“, nevysmekne se a při chůzi ho netáhnete za krk a nenamáháte tak vyvíjející se křehkou krční páteř a dýchací trubici. Pokud dáváte přednost obojku, vybírejte co nejširší, z měkkého materiálu a nastavitelný v rozumném rozmezí – přeci jen štěně roste velmi rychle.

…a bude si mít kde hrát?

Dopředu myslete i na zábavu. Pejsek objevuje svět a chce si hrát. Je jasné, že štěně se zabaví samo a hračky vidí v čemkoli. Pokud ale nechcete, aby v roli hraček skončily vaše boty či nábytek, vyplatí se pořídit hračky psí.
Už jen proto, že krom zábavy plní i svou funkci. Kousací hračky jsou důležité pro chrup, štěňata brzy přezubují a potřebují si masírovat rozcitlivělé dásně. Interaktivní hračky zase pomáhají rozvíjet dovednosti a zabaví pejska na delší dobu.

I štěně někde musí brát energii

Štěně je zpravidla jeden velký uzlíček nespoutané energie. Svůj velký energetický výdej však musí nějak kompenzovat a ještě mu musí zůstat dostatek pro náležitý růst, proto je důležité myslet i na kvalitní, výživné krmivo.

V prvních dnech doporučujeme vzít trochu krmiva od chovatele, začít krmit tím a postupně přidávat vámi preferované. Trávicí ústrojí tak bude mít čas na aklimatizaci a přivyknutí si na nové složení stravy. Tento proces obvykle trvá okolo 10 dnů.

Při výběru krmiva narazíte na mnoho různých možností, v naší nabídce najdete all-life-stages krmiva, která svým složením splňují i náročné normy na štěněcí krmiva. Mnohá navíc obsahují chondroprotektiva, která se zásadně podílí na správném vývoji kloubů a šlach. Veškeré použité maso je navíc z kvalitních britských volných chovů. Pro štěňata je ideální formule „small breed“, malé ploché granulky, které se dobře konzumují.

Teď už víte, co zhruba byste měli mít doma připraveno a stačí už udělat jediné. Odhodlat se pořídit si nového parťáka a kámoše. Litovat určitě nebudete.

Váš ♥ WE LOVE DOGS HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.