PRAVIDLA SLUŠNÉHO CHOVÁNÍ V PSÍCH PARCÍCH. DODRŽUJETE JE VŠECHNY?

Pokud bydlíte ve městě a máte čtyřnohého kamaráda, jistě už jste si vytipovali několik psích parků ve vašem okolí. Je to skvělý způsob, jak pejska unavit, socializovat a dopřát mu v rušném prostředí trochu volnosti. Každý park nebo hřiště má svá psaná i nepsaná pravidla, která mají zajistit bezpečí pejsků i jejich páníčků. Jak se tedy chovat, abyste nerušili ostatní návštěvníky a nedocházelo ke zbytečným konfliktům?

OČKOVÁNÍ

Před vstupem do parku se ujistěte, že váš chlupáč má povinnou vakcinaci. Ta zahrnuje očkování proti psince, parvoviróze, infekční hepatitidě, leptospiróze, parainfluenze a vzteklině. Pejsek by s sebou také neměl přinést nezvané návštěvníky – blechy ani jiní paraziti nejsou v parku vítáni.

KLIDNÝ VSTUP

Je nám jasné, že pro natěšence, kteří se nemohou dočkat, až budou řádit se svými kamarády, to nebude snadné. Dejte tomu ale čas a naučte svého pejska vstupovat do parku v klidu a bez povyku. Nebudete tak zbytečně vzbuzovat pozornost ostatních psů a necháte toho svého se řádně zařadit do kolektivu.

BEZVODÍTKOVÁ ETIKETA

Odepněte pejska z vodítka ještě předtím, než si začne hrát s ostatními. Proč? Psi na vodítku jsou „méně čitelní“ pro ty na volno a jsou také snadnějším terčem. Bez vodítka mají možnost více projevit svou řeč těla, vyhnout se nežádoucím interakcím nebo se vzdálit od psa, se kterým se nechtějí dostat do kontaktu. Díky tomu předejdete zbytečným konfliktům a nedorozuměním.

FENKY SE „SVÝMI DNY“

Asi vám nemusíme připomínat, že vodit do parku hárající fenu není úplně dobrý nápad. Nejenže se může stát, že se vaše psí smečka za několik měsíců rozroste a vy budete hledat, kdo vám má platit alimenty, ale také se o takovou neodolatelnou slečnu, kterou se fenka během hárání stává, mohou psí pánové poprat.

ZÁSADY HYGIENY

Na první pohled naprosto samozřejmé pravidlo, vždycky se ale najde někdo, kdo ho nedodržuje. Proto je dobré (a nejen kvůli bobkům) svého pejska neustále sledovat. Pak se vám nestane, že byste chlupáče nepřistihli „při akci“ a onu nadílku tam nechtěně nechali.

DĚTI V PARKU

Před návštěvou parku nebo hřiště vždy důkladně zvažte, zdali s sebou vezmete malé děti, které z chování ke psům ještě nemají rozum. Váš chlupáč svou smečku už dobře zná, to ale neplatí o ostatních čtyřnohých návštěvnících. Vyhnete se tak i incidentům, kdy do dítěte v zápalu hry pes nechtěně narazí.

PSÍ HRAČKY

Pokud víte, že pejsek má své oblíbené hračky, rozhodně mu je neberte s sebou do parku. Je pravděpodobné, že si s nimi budou chtít hrát i ostatní psi a vašemu chlupáči se to nebude líbit.

UDRŽUJTE PLNOU POZORNOST

Nenechte se v parku ničím rozptýlit a neustále pejska hlídejte. Nekoukejte do telefonu a při hovoru s ostatními pejskaři ho po očku stále sledujte. Zkrátka nikdy ho nenechávejte bez dozoru. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.