PROČ PŘESVĚDČIT VAŠEHO ŠÉFA, ABYSTE SI MOHLI VODIT PSA DO PRÁCE?

Dog friendly už dávno nejsou jen restaurace, o kterých jsme vám psali zde, ale i kanceláře! Ano, svého chlupáče si s sebou do práce může brát čím dál víc lidí. Mnoho z nich se dokonce při hledání nového zaměstnání řídí podle toho, jestli jsou v něm pejsci vítáni. Není divu. V práci trávíme velkou část dne, a když svého pejska nadevše milujeme, nechceme ho nechat samotného doma. Dog friendly kanceláře mají spoustu benefitů. A to jak pro pejska, tak i pro zaměstnance.

ZBAVUJÍ STRESU

V dnešní hektické době se stal stres každodenní součástí našich dnů. A to zejména těch pracovních. Stále se vám nedaří najít způsob, jak ho minimalizovat nebo se ho dokonce zbavit úplně? Podle aktuálních studií mají majitelé psů, kteří si je mohou brát do práce, mnohem nižší hladinu stresového hormonu. Pokud tedy máte tu možnost a váš pejsek zná alespoň pár pravidel slušného chování, neváhejte a vyrazte do práce s ním. Při stresových situacích se tak s ním stačí chvíli potěšit a hned vám bude lépe. Navíc nemusíte celý den hlídat hodinky, abyste stihli včas odejít pejska vyvenčit.

UTUŽUJÍ PŘÁTELSKÉ VZTAHY

Každý pejskař vám potvrdí, že pes je skvělý „komunikační nástroj“. Bez psa byste pravděpodobně znali mnohem méně sousedů, ale díky vašemu chlupáči jste v ulici známá firma. Samozřejmě v pozitivním slova smyslu. Podobně to funguje i na pracovišti. Z vlastních zkušeností víme, že pejsek často oběhne všechny kanceláře a „snižuje stres“ na celém patře. Vy ho naháníte po všech čertech, a díky tomu poznáváte lidi z vedlejších kanceláří, se kterými byste za normálních okolností nejspíš ani nenavázali konverzaci. Díky čtyřnohým kolegům tudíž vládne velmi přátelská atmosféra a jeden takový den s pejskem na pracovišti strčí do kapsy kdejaký víkendový teambuilding.

ZVYŠUJÍ PRODUKTIVITU

Na první pohled se zdá, že pejsek může být v práci rušivým elementem. Opak je ale pravdou. Je obecně známo, že byste si během směny měli dávat krátké pauzy pro odpočinek. Spousta z nás ale pracuje non stop s přesvědčením, že tak práce uděláme nejvíc. Čím déle ale nepřetržitě pracujeme bez pauzy, tím více naše produktivita klesá. Když budete mít pejska v práci s sebou, donutí vás si několik pauz udělat. Zkuste to a zjistíte, že během krátké venčící procházky naberete nové síly a práce vám půjde lépe od ruky. S kombinací snižování stresu, tak budete díky vašemu pejskovi aspirovat na zaměstnance roku!

Na závěr nutno podotknout, že s pejskem na pracovišti je potřeba dodržovat určitá pravidla. Proto se před jeho první návštěvou zeptejte všech kolegů, jestli s ním nebudou mít problém. Někdo z nich může mít strach z psů nebo třeba alergii na jejich chlupy, což byste měli respektovat. Je taky jasné, že ne do každého prostředí se pejsek hodí - jak z pohledu lidského, tak pejskova. Pokud ale vše zvážíte a nakonec pejskova návštěva dostane zelenou, do práce se budete těšit mnohem víc.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.