PROCHÁZKY PODZIMNÍ PŘÍRODOU

Úžasně barevný podzim láká k pěším procházkám i delším túrám. Vezměte trekové boty, svačinu do batohu a také svého pejska. Ať už však se svým natěšeným společníkem naplánujete trasu na hrad Kost nebo do Kočičího údolí, myslete na základní zásady outdoorových radovánek.

Dobrá viditelnost

„Bezpečně a stylově“ zní motto letošního podzimu. Abyste podpořili dobrou viditelnost vašeho psího kamaráda (nikdy nevíte, jestli za kopcem na louce nečíhá myslivec nebo vysoká, za kterou by se váš domácí mazel vytratil) v nejistém podzimním počasí, volte slušivé reflexní doplňky a vybavení v signálních barvách. V naší nabídce najdete například fluoreskující kanárkovou vestičku, lehkou pláštěnku v jasně červené barvě s reflexními pruhy nebo dobíjecí svítící obojek se světelným dosahem až 500 m v několika barevných variantách.  

Pejska mějte stále na dohled, a pokud se nemůžete spolehnout na jeho poslušnost (anebo se váš pes nápadně podobá srně či zajíci), volte raději delší vodítko. Pokud se pyšníte celou smečkou psů, platí pravidlo připoutání dvojnásob. A protože každá ves – jiný pes, dávejte pozor na informační a zákazové tabule v místě, kde se procházíte (zákaz vstupu pejsků do parků, na soukromé pozemky aj.). V neposlední řadě: nenechte svého miláčka, aby rušil či děsil hospodářská zvířata při cestě. Jednoduše, základ je vodítko přes rameno a natáhnout stylový funkční obojek.

Například pestré obojky Convenience Comfort spojují moderní high-tech materiály s požadavky na bezpečnost a komfort vašeho mazlíčka. Pásky jsou extrémně pevné v tahu i trhu a vhodné pro veškeré venkovní aktivity i za nežádoucího počasí. Neonové barvy zajistí lepší viditelnost psa, a co si budeme povídat, zářivé barvy teď frčí a projasní každou podzimní mlhu. 

Zapomněli jste vodítko a váš pejsek se zaběhnul? Nejrychlejší způsob, jak se s vámi jeho nálezce spojí, je psí známka s vyrytým telefonním číslem. Pokud ji pejsek nemá, určitě je čipovaný, takže pokud se dostane do rukou policie nebo útulku a jeho čip jste nechali zanést do registru, určitě si cestu domů najde.

Spokojené tlapky

Ušli jste tolik kilometrů, ale stále kolem vás poskakují neúnavné veselé tlapky? Dáme vám radu. Na závěr procházky to chce ještě hru, protože kdo si hraje, večer nezlobí… Vytáhněte z batohu svou oblíbenou házecí hračku: ať již je to gumový balón na šňůrce, Frisbee anebo ještě lépe dobíjecí svítící míček Yukon, se kterým vyzrajete i na stále se zkracující dny a tmavé houštiny. Oni to aportování prostě milují.

Zasloužený odpočinek

Poslední zásadou vydatných podzimních procházek je plná miska a vydatný odpočinek. Když už miláčka odbahníte a odlistíte, nenechte si zaneřádit byt jídlem a použijte podložku pod misky, která zabrání rozhazování krmiva a rozlévání vody po okolí.  Po jídle nasměrujte pejska do pelíšku. V luxusní šedé pohovce zavzpomíná na klikaté cesty údolím nebo se mu ještě na chvíli vrátí pocit nezměrného štěstí při probíhání močálu. Sladké sny.

Váš ♥ WE LOVE DOGS HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.