PRVNÍ VÝSTAVA PSŮ ANEB CO BYSTE MĚLI DO ZAČÁTKU VĚDĚT

Období výstav pomalu začíná a vy přemýšlíte, že byste poprvé zkusili svého psího miláčka vystavit? Pojďme se tedy společně podívat na to, co vše byste měli vědět a na co se připravit.

DRUHY VÝSTAV POŘÁDANÝCH V ČECHÁCH A JAK SE NA NĚ PŘIHLÁSIT

V České republice se každoročně pořádá mnoho výstav. Jedná se o výstavy oblastní, krajské, klubové, národní a mezinárodní.

Oblastní a krajské výstavy jsou všeobecně výstavy s menší účastí, kde nepotkáte mnoho zástupců svého plemene, ale pro začátek jsou skvělé na prvotní trénink a rozkoukání se ve výstavním prostředí.

Nejvíce pejsků vašeho plemene jednoznačně potkáte na výstavách klubových, jejichž pořadatelem je, jak už název napovídá, samotný klub zastřešující danou psí rasu. Národní a mezinárodní výstavy jsou výstavy s vysokou účastí pejsků všech ras, ať už z České republiky či ze zahraničí, přičemž rozhodčí jsou velmi často taktéž zahraniční.

Kde vlastně naleznete seznam výstav pořádaných v Čechách a jak se na ně přihlásit?

Na většinu výstav se lze přihlašovat pouze přes webovou stránku www.dogoffice.cz, kde zároveň naleznete seznam téměř všech konaných výstav v České republice. Zde se nejprve musíte zaregistrovat, vyplnit údaje o sobě a vašem pejskovi, přiložit naskenovaný rodokmen a poté se již můžete přihlašovat na libovolnou výstavu. Naleznete zde také propozice s veškerými informacemi o dané výstavě, počet přihlášených pejsků a taktéž výsledky již proběhlých výstav.

Dále přehled všech konaných výstav naleznete na webových stránkách Českomoravské kynologické unie a u klubových výstav na webových stránkách klubu zastřešujícího dané plemeno.

CO BY VÁŠ PEJSEK MĚL NA VÝSTAVĚ URČITĚ UMĚT

Na psí výstavě je žádoucí, aby se váš pejsek co nejlépe předvedl. Důležitý je naučený postoj (pejsek by měl zvládnout stát na místě), u malých a středních plemen jak na zemi, tak i na stole. Velká plemena stojí pouze na zemi.

Dále musí být schopný ukázat chrup a u samců se kontrolují také varlata, na které si pejsek musí nechat sáhnout.

V poslední řadě je důležitý pohyb, a to klus u levé nohy vystavovatele.

BEZ ČEHO SE NA VÝSTAVĚ NEOBEJDETE

Na výstavu s sebou určitě nezapomeňte vstupní list (potvrzení o přihlášení na danou výstavu), který vám několik dní před výstavou přijde na e-mail, dále průkaz původu a očkovací průkaz s platným očkováním.

Pro pejska s sebou nezapomeňte výstavní vodítko, misku na vodu, motivační pamlsky a pokud je zvyklý, tak i cestovní přepravku/klícku, kde si bude moci odpočinout. Přece jen taková výstava je záležitostí i několika hodin.

Hlavně si nezapomeňte výstavu pořádně užít! Uvidíte zde mnoho dalších krásných psů nejen stejné rasy a určitě poznáte i mnoho dalších fajn páníčků.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.