PSÍ JÍZDENKY NA MHD KONČÍ

Pro páníčky všech větších pejsků máme radostnou zprávu. Od července už nebudete muset kupovat svému pejskovi jízdenku na pražské MHD, tato povinnost totiž končí.

Pokud jste dříve chtěli cestovat se svým mazlíčkem pražskou MHD, bylo potřeba mu pořídit lístek v hodnotě 16 Kč. Platnost jízdenky byla shodná s časovou a pásmovou platností jízdenky cestujícího, který pejska přepravuje, maximálně však 300 minut. Povinnost se týkala jen větších pejsků mimo přepravní tašku. Drobnější plemena, která byla umístěna v přepravce, mohla jezdit v MHD zadarmo.

Od července můžete vzít svého pejska do metra, tramvaje či autobusu a nemusíte pořád myslet na to, že je potřeba pro svého kamaráda zakoupit jízdenku. Pejsek ovšem stále musí mít bezpečný náhubek a musí být držen na vodítku nakrátko. Zakázáno je také přepravovat mazlíčka na sedadle. Zvířátko také nesmí poškodit či znečistit ostatní cestující či vozidlo a nesmí ohrožovat bezpečí i zdraví osob.

Pozor na výjimky

Tato novinka se tedy vztahuje na tramvaje, autobusy i metro. Neplatí ovšem pro vlaky PID a také letištní linku AE, tam pejsek stále jízdenku mít musí. Nově nebude nutné kupovat jízdenku v příměstských autobusech PID ve vnějších tarifních pásmech za hranicemi Prahy, to se však týká jen držitelů časových kupónů pro vnější pásma. Ostatní za pejska zaplatí jednorázovou cenu 16 Kč.

Před cestou na výlet se tedy ujistěte, že na vašeho kamaráda máte všechno, co je potřeba. Pro malého pejska vyberte nějakou pěknou a pohodlnou přenosnou tašku nebo přepravku. Vybírat můžete z tašek, boxů a batohů. Záleží na tom, v čem se bude vašemu mazlíčkovi líbit. Myslete hlavně na to, aby měl dost prostoru a necítil se stísněně. Nejlepším řešením je si přepravky vyzkoušet přímo s pejskem na prodejně, alespoň uvidíte, co vám oběma vyhovuje nejvíce.

Hurá na výlet

Pokud vyrážíte s velkým kamarádem je zase zapotřebí obojek, vodítko a hlavně košík. Obojky máme ve všech možných barevných variací. Od jednoduchého designu, přes ocvočkované obojky, až po luxusní třeba s květinami. Vybírat samozřejmě můžete i z celé řady materiálů. Nezapomeňte k novému obojku vybrat i pěkné vodítko. Poslední co budete na cestu potřebovat je náhubek. A teď už jen hurá na výlet.

S láskou,

Váš HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.