PSÍ PÁSY DO AUTA: BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Neposedí chvilku na místě nebo je naopak při cestě autem naprosto klidný? Pás do auta potřebují všichni pejsci!

Speciální bezpečnostní psí pás je naprosto nezbytná pomůcka pro každého zodpovědného chovatele, který s pejskem, ať už pravidelně, nebo příležitostně, cestuje automobilem. Kromě toho, že vám při setkání s policejní hlídkou s nezajištěným mazlíčkem na sedačce hrozí pokuta, nepřipoutání může mít fatální následky a nemusí dojít přímo k dopravní nehodě.

Sami byste zapnutí pásu do auta nesedli, tak proč riziku zranění při střetu s jiným autem vystavovat svého mazlíčka? Zvíře na palubě bývá dokonce v mnoha případech označováno i jako příčina nehody.

Co se stane při nárazu

Při nárazovém testu, který prováděl německý autoklub ADAC, dopadla figurína 22kilového psa v rychlosti 50 km/hod na opěradlo řidičovy sedačky pětadvacetinásobkem své hmotnosti. Život psa by byl v takovém případě okamžitě ukončen a i páníček by měl obrovské problémy vyrovnat se se zásahem břemene o ekvivalentní hmotnosti 500 kg.

Ideálním řešením, jak zajistit v autě bezpečnost sobě i svému pejskovi, je bezpečnostní postroj. Ten pejska chrání i před pádem nebo nárazem v okamžiku náhlého manévru, jako je brzdění nebo ostrá změna směru jízdu.

Jezděte pozorně a dbejte zvýšené opatrnosti i na krátkých vzdálenostech.

S láskou,

WE LOVE DOGS Hunter


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.