PSÍ SPORTY, KTERÉ BUDOU BAVIT I PÁNÍČKA

Máte pocit, že se z vašeho pejska stal přes zimu „gaučový povaleč“? A přiznáváte, že častokrát si komfortu pohovky užíváte společně? Pak je nejvyšší čas přizvat do svého života sport, který nadchne nejen vás, ale také vašeho čtyřnohého mazlíčka.

Po dlouhé zimě konečně přišlo jaro, které si můžeme vychutnávat plnými doušky. A tak mnoho pejskařů vyráží na dlouhé procházky po okolí, případně bere pejska na výlet do přírody. Pokud ale chcete váš život s pejskem zpestřit novou aktivitou, zkuste popřemýšlet o některém ze psích sportů. Nejenže se pes při sportování skvěle zabaví, ale navíc posílí své fyzické zdraví a načerpá nové vjemy. A zkrátka nepřijdou ani páníčci! Věřte, že není nic lepšího, než aktivně strávený čas se svým nejlepším čtyřnohým kamarádem. Jaké psí sporty stojí za vyzkoušení?

CANICROSS

Hádáme, že o aktivitě s názvem canicross už jste slyšeli. Pokud tedy máte aktivního pejska, který zbožňuje běhání, pak nezbývá nic jiného, než obout běžecké boty a obléknout běžecký opasek. Právě běžecký opasek nahrazuje vodítko a zaručuje, že vám pejsek v přírodě neuteče. Při canicross, na rozdíl od psího joggingu, platí, že tempo udává pes. Dopřejte tedy svému psímu miláčkovi, aby se alespoň na pár minut stal „pánem“, a následujte jeho zběsilé tempo. Dobrou zprávou navíc je, že canicross je vhodný pro všechny zdravé psy a páníčky, které baví běh přírodou.

DOGDANCING

„See that girl, watch that scene, digging the Dancing Queen.“ Pokud váš pejsek často sleduje, jak tančíte při vaření nebo uklízení, pak je ideální čas mu ukázat, že tanec je pro každého. A když říkáme pro každého, pak myslíme opravdu pro každého! Mnoho kynologických organizací, ale také soukromých osob, pořádá kurzy tance se psem, kterých se může zúčastnit. Důležité pouze je, aby váš pejsek uměl základní povely, jako sedni, lehni, zůstaň nebo k noze. Následně už je jenom na vás, zda dokážete pejska v tanci „vést“ a rozvinete hudební rytmus, který mu bezpochyby proudí tělem.

AGILITY

K velmi oblíbeným psím sportům se řadí také agility. Během překážkového běhu musí pejsek zdolávat různorodé překážky, například kladinu, slalom, tunel nebo žebřík. Rozhodně ale nejde o „obyčejnou“ procházku mezi překážkami. Naopak, cílem agility je, aby pejsek zdolal překážky nejen ve správném pořadí, ale také v co nejrychlejším čase. Pokud jste si tedy mysleli, že se při agility „zapotí“ jenom pejsek, pak vás musíme rychle vyvést z omylu. Zaujalo vás agility? Pak si tento psí sport můžete vyzkoušet například v některém z kynologických klubů nebo na psích hřištích.

DOGFRISBEE

Také svému pejskovi rádi házíte frisbee? Pokud kýváte hlavou „ano“, pak máte skvělé předpoklady k tomu, abyste společnými silami ovládli psí sport s názvem dogfrisbee. Při dogfrisbee nejde jenom o to, aby pejsek chytil létající talíř. Důraz se klade také na provedené triky, které pejsek při chytání talíře provede. Samozřejmě, nic nebrání tomu, abyste dogfrisbee prováděli volnočasově, nikoliv sportovně.

TRIATLON

Pravdou zůstává, že psí triatlon je vyšší dívčí. Na rozdíl od výše uvedených sportů totiž vyžaduje, aby pejsek byl ve skvělé fyzické kondici, a především trénovaný na vyšší zátěž. Při psím triatlonu totiž společně plavete, jedete na kole a běžíte. Jediný rozdíl od klasického „lidského“ triatlonu spočívá v tom, že  Důležitým předpokladem je také maximální poslušnost pejska, kterou oceníte především při společném plavání a jízdě na kole. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.