RECENZE: HUNTER CONVENIENCE

Ohaři (až na výjimky) jsou milovníci vody a tak je třeba zvolit správný obojek vhodný do vody a nejlépe k němu i vodítko, když se u vody pohybujeme delší dobu.

Tento měsíc jsem testovala obojek Convenience Comfort a k němu vodítko Convenience v neonově žluté barvě od značky Hunter. Testování jsem měla jednodušší, protože tenhle obojek už máme dva roky v neon modré barvě.

V průběhu času zkoušení různých typů obojků, jejich materiálu a kvality jsem se zaměřila na 3 typy, které pro svého ohaře potřebuji – kovový stahovací na výcvik a lepší ovladatelnost psa, kožený polostahovací, který je hlavně na parádu a obojek vhodný do vody. Jednou mi Jasper vlítnul do vody s koženým obojkem ze surové kůže a bohužel se vytáhl, proto ho bez “vodního obojku” už do vody nepouštím.

Na trhu se často objevují obojky z biothane materiálu, ty jsou taky dobré, nicméně jsou tuhé a tvrdé. Obojek Convenience je z pružného polymeru, díky čemuž je měkčí a pro psa tak pohodlnější, přesto si zachovává pevnost a odolnost. To je za mě oproti ostatním obrovská výhoda.

Výhody Hunter Convenience?

1. Materiál z pružného polymeru je voděodolný a velmi odolný.
2. Hygieničnost a bezpečnost.
3. Není nutno nějak výrazně udržovat, při znečištění stačí omýt pod vodou a obojek s vodítkem jsou jako nové.
4. Výběr z několika neon barev. Neonové barvy jdou krásně vidět i dálku.
5. Výběr obojků v jednodušší variantě bez podšití nebo varianta s neoprenovým podšitím pro nejvyšší míru pohodlí.
6. Vodítko je příjemné do ruky.
7. Výběr vodítka klasického nebo prodlužovacího.

Nevýhody Hunter Convenience?

1. Při namočení vodou je povrch kluzký, proto je potřeba držet vodítko za ručku nikoli po zbytku povrchu vodítka.

Jak u mě dopadl testovací obojek s vodítkem Convenience od Hunter?

Tenhle obojek mám doma už dva roky v modré barvě, takže opravdu můžu zhodnotit kvalitu po dlouhé době užívání. Za tu dobu obojek nezměnil velikost (nevytáhl se), není nijak poškozený, nezesvětlala mu barva, kovové části nerezaví. Pro Jaspiho je velmi pohodlný a do vody má už jen tento. Obojek s vodítkem jsem doporučila mnoho svým přátelům a skoro všichni je zakoupili a jsou velice spokojení.

Pokud byste obojek a vodítko také rádi pořídili, zakoupit ho můžete ve všech prodejnách Hunter nebo na jejich eshopu ZDE – obojek Comfort a vodítko Convenience

Iva Wohlmutová & Jasper


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.