RECENZE: NOVÉ PAMLSKY HUNTER

Ačkoli se to na první pohled nezdá, tak jednou z největších položek psí výbavy jsou pamlsky, kterých nakoupíme za celý psí život množství, jaké ani nespočítáme. A vyzkoušíme jich mnoho. Přes sušená masíčka, dentální, tréninkové, různé kosti a parůžky, z bůvolí kůže,…

My vyzkoušeli snad všechno od různých značek, ale teď nás zaujaly novinky přírodních pamlsků od značky Hunter.

Na co se zaměřit při výběru pamlsků?

  • vysoký podíl masa a výběr podle druhu

  • přírodní varianty

  • typ odměny


Pamlsky vybíráme dle kvality, potřeb pejska, ale i dle typu odměny.

Zprvu je třeba vědět, jestli váš pes nemá na něco alergii – ať už je to určitý druh masa nebo další jiná složka. Pak je výběr o něco snazší. Druh masa můžeme vybírat i podle toho, jestli chceme pamlsky méně kalorické (kuřecí, rybí) nebo více kalorické (hovězí, vepřové). Pro pejska chceme to nejlepší, proto koukáme na vysoký podíl masa. Já nikdy nejdu pod 80%.

Spousta špatného se dá v dnešní době najít v potravinách, ale i v psím žrádle a pamlscích. Je lepší volit ty přírodnější druhy – klasické pamlsky, parůžky, kosti nebo sušená masíčka. Já koukám i po těch, které neobsahují zbytečné cukry a obiloviny, které pejskovo trávení akorát zatěžují.

A také vybíráme pamlsky dle typu odměny. Pokud chceme tréninkové, předpokládáme, že jich využijeme spoustu a tak volíme méně kalorické, velikostně menší a měkčí pro snadné a rychlé polknutí bez rušení koncentrace případným žvýkáním či kousáním, zároveň ty měkčí jdou i snadno rozdělit na menší kousky pro malé či obézní pejsky. Pokud chceme pejska odměnit jednou za čas větším pamlskem, pak je lepší zvolit třeba proužky či plátky. Starým pejskům budou dělat dobře zase měkké varianty.

Jak u nás dopadly přírodní pamlsky od Hunter?

Jako první mě zaujal moc hezký obal, což je sice v kvalitě pamlsků nepodstatná věc, ale potěšilo mě to. Velkou výhodou sáčku je speciální zavírání – vypadá to jako suchý zip, takže díky tomu lze sáček otevírat a zavírat donekonečna.

Jaspi nemá žádnou alergii a je trochu popelnice, takže on sní naprosto všechno. Vyzkoušeli jsme pamlsky s masem kuřecím, hovězím, divočákem a kachnou. Všechny mu moc chutnaly. Pamlsky neobsahují obiloviny, takže nezatěžují jeho trávicí systém, ani cukry. Podle druhu pak obsahují rostlinné produkty, vitamíny, zeleninu, bylinky,… A neobsahují dochucovadla – proč taky, když obsahují samý přírodní dobrůtky. Jsou poloměkké, takže jsou vhodné na trénink, ale třeba i pro štěňata či staré pejsky. Řada nabízí nejen tyto poloměkké pamlsky, ale i tyčinky a masíčka a to bez obsahu glycerinu, jehož přidáním se měkkosti uměle dosahuje.

Já jsem s kvalitou spokojená (sama jsem jich pár ze zvědavosti ochutnala?), jsou vyrobené v Německu, což už samo o sobě zaručuje vysoký standard kvality, takže tyhle pamlsky budou pro nás vždycky číslo 1. Jaspi už o nich sní :-D

Pokud byste je také rádi vyzkoušeli, zakoupit je můžete ve všech prodejnách Hunter nebo na jejich eshopu zde https://www.justhunter.cz/cs/pro-psy/pamlsky.

Iva Wohlmutová & Jasper


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.