RECENZE: PELÍŠEK HUNTER AARHUS

Co si budeme povídat – štěněti většinou koupíme pelíšek, u kterého počítáme, že ho za chvíli zlikviduje. Až dostane časem rozum, začneme se ohlížet po něčem funkčním, pěkným a do čeho se bude moci náš mazlík zavrtat polohou ležící na zádech s nohama vzhůru. Znáte to?! :-D

Pelíšků jsem už pár koupila, ale Jaspi se doslova zamiloval pouze do jednoho, který měl možnost otestovat - pelíšek od značky Hunter – Aarhus.

Pelíšek vybíráme dle potřeb našeho pejska

Nabídka pelíšků je v dnešní době obrovská. Někteří řeší cenu, jiní barvu, funkčnost, celkovou velikost, pevnost apod. Na prvním místě je třeba dbát na potřeby vašeho pejska.

Na co se zaměřit při výběru?

  • možnost praní

  • funkčnost

  • bonus navíc

Za mě je na prvním místě určitě možnost vyprání. Doma používaný pelíšek se časem ušpiní, ať už od srsti, od pamlsků a kostiček, které si v pelíšku pejsek žvejká. Pokud ho má třeba v boudě či kotci, tak se ušpiní rychleji. Pak není nic jednoduššího než ho vzít, sundat potah a vyprat to.

U funkčnosti bychom se měli zaměřit na potřeby pejska. Pokud je to starší pejsek, co víc leží, určitě je třeba vybírat nějaký ortopedicky zaměřený pelíšek. Pokud je to pejsek, který se rád v pelíšku zavrtá a zachumlá, pak je třeba zvolit nějaký buclatý. Jsou i pejsci, co mají silné kožní alergie, pak určitě sáhneme po antibakteriálním. Já docela koukám i na to, aby šel lehce otřít a nepropustil tekutiny (například když pes ráno vyzvrací klacíky, které den předtím žvýkal v lese ?).

Jak u nás dopadl testovací pelíšek Aarhus od Hunter?

U pelíšku Aarhus mě nejprve zarazila vyšší cena. No a potom jsem ho dala Jaspimu místo původní matrace. Ve vteřině v něm byl a nikoho nepustil do jeho blízkosti. Celý den se v něm vrtal a celé další dny. Najednou na gauč, kde předtím spával, úplně zapomněl. Což ocenil můj přítel.

Hned po pár dnech ráno do pelechu Jaspi vyzvracel klacky, které sežral den předtím. Mazala jsem pro hadr a světě div se – ačkoli je pelíšek látkový, tekutina po něm stekla jako nic a nic se nevsáklo dovnitř. Bavlněný potah je totiž ošetřený antibakteriální a hygienickou povrchovou úpravou Bionic Finish C6, která zabraňuje vstřebávání nečistot a vlhkosti, dokonce je příjemný na dotek a poskytuje tak komfort, takže je i díky tomu vhodný pro pejsky s alergiemi. A když už ho Jaspi zapatlal žvýkacími pamlsky, tak jsem díky zipům potah sundala a vyprala. Musím říct, že mě překvapil a ta vyšší cena za něj opravdu stojí. 

Iva Wohlmutová & Jasper


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.