RITUÁLY NAŠICH PSÍCH KAMARÁDŮ

Každý máme nějaký rituál nebo zvyk, bez kterého by se zastavil vesmír, pokud bychom ho neudělali. Někdo nedá ani krok bez svého telefonu, jiný má potřebu vytáhnout televizi ze zásuvky, než jde pryč z domu. Proč to děláme? Prostě jen tak. Samozřejmě i pejsci mají své rituály, bez kterých by to nešlo.

Vybrali jsme pro vás ty nejběžnější psí rituály a zvyky, které můžete od svého čtyřnohého kamaráda očekávat.

Stlaní pelíšku

Hrabání k pejskům prostě patří. Jistě jste si všimli, že pejsek si předtím, než si lehne, upraví spaní. Hrabat bude v pelíšku, na dece, v boudě i na sedačce. Jestli chcete vašemu čtyřnohému kamarádovi udělat radost, dejte mu do pelíšku nějaké vaše starší tričko, nejlépe nošené. Pejsek z něj totiž ucítí vás a bude se mu krásně spát.

Dvě kolečka před spaním

Ještě předtím než se pejsek uloží, tak se většinou otočí dvakrát dokola a pak teprve ulehne ke spánku. Proč? To netušíme, pokud neplatí teorie pana Čapka z Dášeňky, ale dělá to většina pejsků.

Kňučení

Kňučení patří k řeči pejsků. Někteří naši mazlíčci jsou pěkně vyčůraní a vědí, že když si sem tam zakňučí, tak se jim budeme věnovat či se necháme přemluvit a dáme jim nějakou dobrůtku. Nic se nesmí přehánět, takže je potřeba občas pejska okřiknout, když toho zneužívá.

Štěkání na psy v televizi

Někteří pejsci se svými páníčky opravdu rádi koukají na televizi nebo počítač. K tomu pak patří, že štěkají na ostatní pejsky a zvířátka, kteří se tam objeví.

Zahrabávání jídla na později

Když pejskovi koupíte moc velký pamlsek, který nedokáže sníst najednou, dost často si jídlo zahrabe na později. A že bydlíte v bytě a není, kde si ho zahrabat? To vašeho čtyřnohého kamaráda nezastaví, zahrabe si ho třeba na sedačce nebo do deky, tedy pokusí se o to. Nesmíte ho, ale při schovávání vyrušit, protože to pak bude muset najít jinou skrýš, aby jste mu jeho mňamku náhodou nesnědli :)

Pokud má váš pejsek ještě nějaký jiný rituál nebo zvyk o kterém jsme nepsali, tak nám ho určitě napište a my ho příště rádi zveřejníme!  :)

S láskou,

WE LOVE DOGS Hunter


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.