SE PSEM POD STAN. NA CO SE PŘIPRAVIT?

Ahoj léto, hurá do přírody! Taky se těšíte, až zas postavíte stan a užijete si večer pod hvězdným nebem? Pokud jste se rozhodli, že vám u toho bude letos asistovat váš čtyřnohý parťák, projděte si následující doporučení, která vám pomohou ušetřit starosti na cestách.

POZOR, ZKOUŠKA VÝLETU!

Zní to jako zbytečné zdržení, ale pokud míříte se svým psem pod stan poprvé, tuto fázi určitě nepřeskakujte. Šustivý stan prodchnutý podivnými pachy může leckterého psího nedůvěřivce a strašpytlíka vyděsit. Rozbalte stan proto ještě před výletem. Schovejte do něj pamlsky a nechte svého pejska na tento prostor v klidu zvyknout. Pokud máte možnost, zkuste ještě před odjezdem vyzkoušet cvičnou noc na zahradě. Kromě jiného tak zjistíte, jestli se do stanu vlastně všichni vejdete. Psa totiž musíte počítat jako osobu navíc. Ve stanu pro dva vám tak nejspíš bude dost těsno. 

HLAVNĚ V BEZPEČÍ

Váš hafan může být nebojsa, noční zvuky přírody však mohou probudit jeho lovecké instinkty. Ujistěte se, že se ze stanu bez vašeho vědomí nedostane, a nachystejte mu bezpečné místo, v němž se uklidní známými pachy. Může to být pelíšek, kennelka či cestovní přepravka. Neuškodí ani oblíbené hračky nebo něco dobrého na žvýkání. Zkrátka cokoli, co vás uchrání před proštěkanou nocí. 

VSTUP POVOLEN

Ne všude uvítají vašeho čtyřnohého miláčka s otevřenou náručí. Dopředu se proto ujistěte, že kempy a tábořiště, kde plánujete spát, jsou pro vás vhodná. Nezapomeňte také na vodítko a náhubek a naplánujte si dobře aktivity, aby se váš mazlíček nenudil. Do svého plánu připojte i čas na odpočinek. Psi jsou konzervativní zvířata a mají rádi svůj stereotyp. Cestování je pro ně zátěž. Nechte je proto i na výletě pořádně se prospat.

ZABALTE SI…

K vlastnímu cestovnímu seznamu připojte ještě ten psí. Krmivo, vodu a mističky asi nezapomene nikdo. Do krosny ale ještě přihoďte lékárničku pro psy včetně pinzety na klíšťata (ta se může hodit i vám) a případně antiparazitika, pokud je váš pejsek nepoužívá průběžně. Přibalte též očkovací průkaz, oblíbenou hračku, ručník, pelíšek nebo spacák pro psa, pytlík na bobky (ty využijete, zejména pokud budete spát v kempu). Nezapomeňte ani na čelovku a pejskovi se může hodit připínací světýlko na obojek. 

Chybí vám něco ze seznamu? Mrkněte do naší nabídky pro všechny psí cestovatele.

Ta nejdůležitější rada je však jasná: užijte si to! Výlet s pejskem může být výzva, pokud se však budete stresovat vy, bude v napětí i váš hafan. A proto se dopředu dobře připravte, abyste mohli v přírodě hodit všechny starosti za hlavu. 


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.