SE PSEM U BAZÉNU: NA CO SI DÁVAT POZOR?

Zahrnují vaše letní plány pobyt u bazénu? Pak byste si nejdříve se svým chlupáčem měli ujasnit, jak se u něj chovat. I když váš pejsek miluje vodu a při každé příležitosti vletí do rybníka, po pádu do hluboké chlorované vody by mohl být zmatený. Jak ho tedy připravit na vodní hrátky v bazénu?

Možná vás jako první napadne, jestli je pobyt v chlorované vodě pro zvířata vhodný. Neměl by to být problém, avšak čím více chloru voda obsahuje, tím je větší riziko alergické reakce. Pozor také na množství vypité vody, mohla by mazlíčkovi způsobit zažívací problémy, proto mějte vždy u bazénu misku s čerstvou vodou.

Pokud si chcete s pejskem zaplavat v bazénu, nejdříve zjistěte, jestli o to stojí. Můžete mu do něj hodit hračku a uvidíte, zda má zájem. Bazén pro něj může být matoucí, pokud je zvyklý na pozvolný vstup do vody. Psa nikdy nenuťte, jen mu dejte najevo, že je v pořádku, pokud chce skočit dovnitř. Rozhodně ho nikdy nenechávejte v bazénu samotného, největší problém nastává ve chvíli, kdy chce zvíře vylézt ven. Pokud má bazén vstup pouze v podobě žebříku, chlupáči nemají jak vylézt a budou potřebovat vaši pomoc. 

Po plavání se doporučuje pejska omýt nechlorovanou vodou, aby se smyly bazénové chemikálie a osušit ručníkem pro snížení nahromaděné vlhkosti v kožíšku

BEZPEČNOST NA PRVNÍM MÍSTĚ

Abychom  předešli nepříjemnostem a měli jistotu, že je pejsek u bazénu v bezpečí, máme několik tipů na praktické pomůcky. Za prvé je důležité ujistit se, že pejsek neskočí do bazénu bez vašeho svolení. Pokud máte pocit, že ho voda bude lákat, a vy zrovna pejska nebudete mít pod kontrolou, je potřeba přístup k bazénu zabezpečit plotem nebo krytem. Ostatně takové zabezpečení se bude hodit i pro malé děti. 

V případě, že váš pejsek není zdatný plavec, ale přesto pobyt ve vodě miluje, není nic lepšího než mu pořídit plovací vestu, která ho udrží nad hladinou. Plovací vesta Moss má na zádech praktické madlo, díky kterému pejska snadno vytáhnete z vody. Hodit se bude i v případě, že chlupáče vezmete s sebou na vodu. 

Pro neplavce nebo pejsky, kteří se s vodou teprve seznamují, může skvěle posloužit malý nafukovací bazének. Je možné, že si mazlíček díky němu vodu tak oblíbí, že příště už bude skákat za vámi do velkého bazénu.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.