STOPOVACÍ VODÍTKO JAKO NEDÍLNÁ SOUČÁST PSÍ VÝBAVY

Máte stopovací vodítko? A mohla bych ho vidět? Pokud si říkáte, že stopovací vodítko je zbytečnost, kterou váš pejsek nepotřebuje, rychle vás přesvědčíme o opaku. Povětšinou deseti až patnáctimetrové vodítko je nejen skvělou pomůckou při tréninku, ale také ideálním parťákem při venčení nezbedného pejska v přírodě.

Když se připravujeme na příchod čtyřnohého člena rodiny, povětšinou v obchodě vybíráme nový pelíšek, slušivý obojek, kvalitní granule nebo obleček na zimu. Stopovací vodítko jenom málokdo přihodí do svého nákupního košíku, a věřte, že je to velká škoda. Tento opomíjený kousek psí výbavy patří k nejdůležitějším pomocníkům při psím tréninku a bez nadsázky ho můžeme označit za pomyslný Svatý grál. Jak ale stopovací vodítko správně používat?

NEJJEDNODUŠŠÍ ZPŮSOB, JAK NAUČIT POVEL PŘIVOLÁNÍ

Všichni víme, že přivolání patří k těm nejdůležitějším povelům. Naneštěstí, mnoho páníčku (respektive pejsků) s tímto povelem dlouhodobě zápasí. Ať už máte doma štěňátko, psího teenagera nebo dospělého psa, kterému přivolání v přírodě stále dělá obtíže, vezměte si k ruce právě stopovací vodítko. Nejprve pejskovi stopovací vodítko připněte a dopřejte mu dostatek volnosti, aby si na dlouhý „provázek“ za krkem zvykl. Jakmile uvidíte, že pejskovi nedělá přítomnost stopovacího vodítka obtíže, vyrazte vstříc tréninku. Díky dlouhému vodítku můžete přivolání trénovat v otevřené přírodě s vědomím, že v nejhorším případě pejska dokážete „chytit“. Přivolání trénujte v duchu pozitivního posilování, to znamená, že za každé uposlechnutí povelu pejska pochvalte a odměňte pamlskem. Zároveň myslete na to, abyste psa přivolávali pokaždé stejným a zřetelným způsobem

STOPOVACÍ VODÍTKO PRO MALÉ NEZBEDNÍKY

Někdy váš pejsek přiběhne na první zavolání, jindy si dává na čas a s přiběhnutím nespěchá? I v takovou chvíli vám pomůže stopovací vodítko. Pokud si totiž svého psa netroufnete pustit na volno, můžete mu dopřát pocit svobody právě díky „stopovačce“. Nezapomeňte pouze na to, že stopovací vodítko by nemělo plně nahradit vodítko klasické, neboť jde spíše o mezistupeň mezi chozením na vodítku a chozením na volno. 

JAKÉ STOPOVACÍ VODÍTKO VYBRAT?

Na trhu najdete mnoho typů stopovacích vodítek. Při výběru ale v první řadě koukejte na kvalitu materiálu. Vsadit můžete například na stopovací vodítko z odolného polymeru, které odolá divokým přírodním podmínkám. Zároveň je důležité, aby vodítko nemělo žádné smyčky, kvůli kterým by se mohlo zachytit o keř nebo větvičky. A chybu neuděláte ani se stopovacím vodítkem v nepřehlédnutelné neonové barvě. Výraznou barvu oceníte především během mlhavých a deštivých dnů v přírodě.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.