TEPLOTY STOUPAJÍ! PRAKTICKÉ TIPY, JAK PEJSKA V LETNÍCH MĚSÍCÍCH OCHLADIT

Tropické teploty není radno podceňovat, a to platí nejen pro lidi, ale především pro psy. Rok co rok se veterináři setkávají se psími pacienty, kteří se přehřáli na sluníčku nebo trpí úpalem. Přitom existuje několik možností, díky kterým svého psa před slunečními paprsky ochráníte, a tudíž předejdete nepříjemným zdravotním problémům. Nezapomeňte, že úpal je pro psy nebezpečný a může způsobit celkový kolaps organismu.

ZMĚNA RUTINY

Dopřáváte si s pejskem dlouhou dopolední procházku? Máte ve zvyku, že vás pes doprovází na každém sobotním výletu? A je naprosto automatické, že je jedním z pasažérů ve vašem automobilu? Zkuste se zamyslet nad vaší každodenní rutinou a přizpůsobte ji aktuálním teplotním podmínkám. Nic nebrání tomu, abyste si procházku naplánovali na časné ráno nebo pozdější večerní hodinu. Stejně tak nebude od věci, když během tropických dnů vyrazíte na výlet sami a pejska necháte doma. Pečlivě také volte, kde se s pejskem budete procházet. Namísto rozpáleného asfaltového chodníku dejte přednost trávě a parkům, které nabízí dostatek přirozeného stínu.

VODA NAD ZLATO

Dostatečný příjem tekutin je v letních měsících důležitý nejen pro člověka, ale také pro čtyřnohého přítele. Pokud chcete, můžete pejskovi podávat chlazenou vodu, která ho osvěží a zchladí. Na vodu nezapomínejte ani při cestování. Praktickou pomůckou jsou cestovní misky, které můžete kdykoliv a kdekoliv naplnit nejen vodou, ale také granulemi. Vhod jistě přijde také silikonová miska na pet lahvi. Díky své skladnosti je skvělá na výlety, ale také na venčení po městě nebo v přírodě.

VYCHLAZENÉ LOŽE

Na chlupaté pelíšky, které psa ochrání před studenou podlahou, nedáme dopustit během zimních měsíců. Pravdou ale zůstává, že v létě nejsou pro psa nejvhodnějším místem k odpočinku a spánku. Raději se poohlédněte po chladících podložkách, které v sobě obsahují chladící gel. Jakmile pes na podložku ulehne, chladící gel začne vykonávat svou práci a pomalu psa ochlazuje. Chladící podložka je ideální také na letní cestovní se psem a bez problému ji můžete umístit do automobilové přepravky.

COOL ZÁBAVA

A když už jsme u chladících předmětů, nesmíme zapomenout ani na chladící hračky! Tato doslova cool zábava pejska osvěží, a zároveň skvěle pobaví. A jak chladící hračky fungují? Povětšinou je stačí napustit vodou, a následně na necelou půl hodinu vložit do mrazáku. Poté už si pejsek může zvesela užívat kousání a olizování hračky, ze které po malých kapkách vytéká chladivá tekutina. Obdobnou službu mu prokáže také kostka ledu. Pokud vám nevadí, že se vaše podlaha stane dějištěm hrátek s ledem, pak pejskovi z mrazáku vyndejte jednu kostku a nechte ho, ať ji honí po podlaze a olizuje dle libosti.

VODNÍ RADOVÁNKY

Pokud máte doma čtyřnohého milovníka vody, pak si v letních měsících můžete společně užívat koupání v blízkém jezeru nebo rybníku. Pouze se ujistěte, že voda je vhodná ke koupání. V posledních letech se o slovo hlásí také speciální psí bazénky, které fungují na podobném principu jako bazénky pro děti. Jediný rozdíl je v tom, že bazén je vyroben z odolného plastu, a tak se nemusíte obávat prokousnutí. Ochladit pejska v letních měsících můžete také s pomocí kropícího bazénku, který připomíná malou fontánku. V ideálním případě ale platí, že pro pejska je mnohem lepší, když tropické dny stráví doma než na zahradě nebo v přírodě. 

Podívejte se taky na video podcastu Smečka, který se tématu věnuje více do hloubky:


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.