V SUCHU I V TEPLE: PRAKTICKÉ PODZIMNÍ OBLEČKY PRO PSY

Obleček pro psa se mnohým páníčkům zdá jako zbytečnost. „Vždyť je to zvíře, má srst, nemůže mu být zima,“ odůvodňuje svůj postoj spoustu z nich. Jenže vysvětlete to psovi, který stojí před vchodovými dveřmi a odmítá svou drahocennou srst vystavit dešti. Ne nadarmo se říká: „počasí, že by ani psa nevyhnal.“ My máme ale tipy na podzimní oblečky, díky kterým svého mazlíka „vyženete“ za jakéhokoli nečasu, protože zůstane hezky v suchu a teple.

Oblečky pro psy rozhodně nejsou pro parádu. Za to by měly splňovat několik praktických funkcí:

VÝBĚR MATERIÁLU

 Při výběru nejdříve zvažte, do jakého počasí by měl obleček být. Od toho se odvíjí i zvolený materiál. Pletené svetříky jsou sice krásné, ale do deště ne úplně vhodné. Během chvíle mohou promoknout a pejskovi uškodit tím, že prochladne. Za to se hodí, když je sucho, ale už trochu chladno. Do deště jsou ideální pláštěnky z nepromokavého materiálu.

Obzvláště měkoučký a hřejivý svetr Finja navíc díky reflexní přízi zaboduje také z hlediska viditelnosti a bezpečnosti.

ZATEPLENÝ NEBO NEZATEPLENÝ?

Nezateplené pláštěnky jsou ideální do jarních a podzimních plískanic. Pejska ochrání před deštěm a není potřeba, aby ho zahřály. Pokud jsou už ale venku přízemní mrazíky, váš čtyřnohý kamarád ocení jistě i obleček se zateplením. Praktická je verze dva v jednom, kde zateplenou část můžete v teplejších měsících odepnout a v zimě zase připnout.

Lehoučká a velmi praktická pláštěnka Uppsala Rain. Skvělý střih a lehké provedení bude sedět každému pejskovi a nebude jej nikde tlačit. Díky reflexním prvkům půjde váš mazlíček vidět v každém počasí. Pláštěnku můžete jednoduše složit do malého pytlíčku a připevnit třeba k batohu, takže ji budete mít kdykoliv po ruce když bude potřeba. 

Univerzální kabátek HUNTER Uppsala je báječným řešením pro podzim i zimu, a to díky odepínatelné zateplené podšívce, takže pejskovi poslouží v podzimním mrholení i na zasněžených horách. 

SPRÁVNÁ VELIKOST

Tato otázka může být pěkně ošemetná, stačí ale pejska jednoduše změřit nebo nahlédnout do naší tabulky velikostí. Nejdříve změřte délku zad od kohoutku ke kořeni ocasu, poté obvod spodní části krku v nejširším místě a obvod hrudníku hned za předníma nohama.

A pokud pejska nevyženete ven ani v oblečku, můžete ho doma zabavit jednoduchými hrami.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.