VÝHODY A NEVÝHODY SPANÍ SE PSEM V POSTELI

Existuje několik odlišných názorů, které rozdělují společnost. Jedním z nich je i ten, jestli pustit svého mazlíčka do postele či nikoliv. Jedna skupina si nedovede noc bez psa představit, druzí chrlí argumenty, proč nemá chlupáč v posteli co dělat. Jak to tedy je?

Jednou z rozhodujících otázek je to, jestli jste alergičtí na psí chlupy. Jeden by řekl, že v tom případě by měl mít pes vstup do ložnice, a obzvlášť pak do postele, zakázán. Existují ale studie, které dokazují, že páníčci, kteří neměli to srdce psa zavřít na noc do jiného pokoje a spali s ním dál, si na chlupy nakonec vytvořili toleranci. Samozřejmě záleží na stupni alergie, ale i takové případy mívají happyend.

Mezi nevýhody sdílení lože s pejskem jsou bakterie, které vám do postele přinese. Sami asi víte, kde všude se váš chlupáč venku pohybuje, kde leží a v čem se kolikrát s nadšením vyválí. Špína, někdy i paraziti se mu dostanu do srsti, a v tom všem pak vy spíte. Je proto důležité často měnit a prát ložní prádlo, abyste se vyhnuli zdravotním problémům. A když už jsme u těch strašáků, je nutno ještě zmínit, že při spaní se psem v posteli se zvyšuje riziko nákazy různých nemocí, a to i když je pravidelně očkovaný. Nebezpečné je to zejména pro děti nebo těhotné ženy.

Dost už těch negativ, všichni páníčci, kteří svého pejska nadevše milují, jim stejně nebudou věnovat moc pozornosti. Máme pro vás dobrou zprávu, výhod je mnohem víc! Pes v posteli má pozitivní vliv na naši psychiku. Působí totiž uklidňujícím dojmem, takže i spánek člověka je mnohem kvalitnější a klidnější (pokud nemáte zrovna „kopače“, který vás neustále kope ze spaní).

Čtyřnozí mazlíčci dokonce spali se svými páníčky už ve středověku. Zde se ale nejednalo o lásku ke zvířatům, nýbrž o bezpečí. Čivava vás před zlodějem sice asi neochrání, ale vy se i přesto po jejím boku budete podvědomě cítit bezpečněji. Sdílené lože také posiluje váš vztah s pejskem, což se může hodit při výcviku. Dávejte ale pozor, někdy to může přerůst v chorobnou závislost, kdy mazlíček nevydrží bez vaší přítomnosti. V tom případě byste měli spaní s ním zvážit.

 A jak jste na tom vy? Spíte s pejskem nebo bez něj?


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.