VÝHODY ADOPCE PSÍHO SENIORA

Když lidé začnou přemýšlet o pořízení čtyřnohého kamaráda, většinou jim jako první vyvstane na mysl roztomilé štěňátko. Jistě to má své výhody - bude žít dlouho, vychováte si ho podle sebe a je s ním zkrátka legrace. Útulky jsou ale plné hlavně psích seniorů, kteří už dlouho čekají na svou novou rodinu. Proč si domů adoptovat právě psího staříka? I to má spoustu plusů. Pojďme se na ně podívat.

POVAHA

Jedním z benefitů u starších psů je jejich fyzická i psychická vyzrálost. Jistě, každý pes je jiný, a najdete i patnáctiletého jezevčíka, který se stále chová jako ztřeštěné štěně. Pravděpodobně ale spíše narazíte na psího staříka, který má rád svůj klid a nechá vaše bačkory v celku. V každém dobrém útulku znají povahu svých pejsků, proto dopředu budete vědět, zdali má rád děti, zdali honí kočky, a také zdali se snese s případnými chlupáči ve vaší domácnosti.

VÝCVIK

Pokud si netroufáte na nepopsaný list v podobě malého štěňátka a jeho výchovy, dobrou volbou je adoptovat staršího pejska. V případě, že žil v přijatelných podmínkách a měl dostatečnou péči, bude pravděpodobně znát alespoň pár základních povelů. Ty s ním můžete zdokonalit a samozřejmě ho naučit i nové - věřte nebo ne, ale starého pejska novým kouskům skutečně naučíte.

Adopcí psího seniora se vyhnete náročným začátkům se štěnětem, včetně nočnímu venčení, demolici bytu, učení povelů zcela od nuly. Pokud toto jsou důvody, proč ještě nemáte pejska, ale odjakživa jste po něm toužili, porozhlédněte se po pejskovi v letech, který bude vyhovovat rytmu vaší rodiny.

POHYB

Pořídit si domů štěně se rovná maratonu. Neustále za ním běháte, snažíte se ho zabavit, unavit a ono stále nemá dost. To může být pro mnohé páníčky začátečníky náročné. Když si ale adoptujete staršího pejska, moc pohybu po vás nebude chtít. Samozřejmě i staří psi se potřebují hýbat a pohyb milují, nevyžadují ho ale tolik, jako mladí psi. Proto se můžete těšit na poklidné procházky, případné krátké hraní, které je udrží v psychické i fyzické kondici. Nakonec ale stejně zjistíte, že nejoblíbenější aktivita psích staříků je ležet vám u nohy a užívat si vaší přítomnosti.

VETERINÁRNÍ PÉČE

Mohlo by se zdát, že starší pes bude potřebovat více veterinární péče než štěně, ve skutečnosti tomu tak úplně není. Pokud si domů nepořídíte pejska, u kterého dopředu víte, že má zdravotní komplikace, spousta psích seniorů se v závislosti na jejich věku bude ještě dlouho těšit dobrému zdraví. Na rozdíl od štěněte by pejsek z útulku měl být plně naočkovaný, často je i vykastrovaný a je méně náchylný na různé infekce, kterými trpí zejména štěňata. Samozřejmě, zdraví je to nejcennější a naneštěstí ani u zcela zdravého psa, ať už mladého nebo starého, nemůžete odhadnout případné zdravotní potíže.

LÁSKA NA CELÝ ŽIVOT

Adopce psího seniora vám dává možnost si vybrat osobnost, která dokonale zapadne do vašeho životního stylu a vaší rodiny. Navíc vám chlupáč bude navždy vděčný za poskytnutí nového milujícího domova.


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.