ZAJÍMAVOSTI Z ŘÍŠE PSŮ

Tušili jste, že i pejsci mají své „otisky prstů“? Víte, na kterém místě mají potní žlázy a opravdu jsou barvoslepí? A kteří psi jsou nejlepší plavci? V říši psů je tolik zajímavostí, pojďme si některé z nich představit.

Člověka můžeme snadno identifikovat podle otisků prstů. Nejsou na světě dva lidé, kteří by je měli stejné. Ale jaké poznávací znamení mají pejsci? Naši čtyřnozí kamarádi mají svůj čenich, který je natolik unikátní, že ho lze použít k identifikaci stejně jako otisky prstů. Na světě tak není dvou psů, kteří by měli stejný čumáček.

A jak je to s barvoslepostí u psů? I to je jeden z mýtů. Psi ve skutečnosti barvoslepí nejsou, barvy vidí pouze méně jasně.

I pejsci se potí

Mysleli jste si, že pes se nepotí, jen se ochlazuje vyplazování jazyku? Tak to je pravda jen z části, pejsci potní žlázy mají, a to mezi polštářky na tlapkách.

A co pejsci a plavání? Třeba takový novofundlandský pes je plavec přímo vynikající, a to díky plovacím blánám. Naopak s basetem nebo anglickým buldokem to na koupačku moc nebude. Existuje pouze málo výjimek, které se s krátkými nožkami v poměru k dlouhému tělu dokázaly poprat.

Většina psů při cestě autem vystrkuje hlavu z okénka. Není to proto, že by se rozhlíželi po okolí, nasávají totiž svým citlivým čumáčkem pachy krajiny, ve které se právě nacházejí. Každopádně je bezpečnější jim tuto aktivitu nedovolovat - umíte si představit, co udělá s okem náraz mouchy, když jedete 90 km/h?

Věrní až za hrob

Psi jsou opravdu věrní parťáci. Jak ve vztahu k člověku, tak i k sobě navzájem. V roce 2012 v Kalifornii jednoho z psího páru přejelo na silnici auto. Fenka, která k pejskovi patřila, si lehla vedle svého psího druha a hlídala ho, i přestože kolem svištěla auta.

Jaký pán, takový pes

Pejsci jsou opravdu zajímavá stvoření, která nás nejspíš nikdy nepřestanou překvapovat. Nezapomeňte se ke svým čtyřnohým kamarádům chovat tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Ne nadarmo se říká, že jaký pán, takový pes.

Váš ♥ WE LOVE DOGS HUNTER


Zanechte komentář

Upozorňujeme, že komentáře musí být před zveřejněním schváleny

Tento web je chráněn službou reCAPTCHA a vztahují se na něj Zásady ochrany osobních údajů a Podmínky služby společnosti Google.